Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Teoman (bildiğiniz gibi..)

• mrmelodi • 9 Haziran 2004 08:06 • #432895
    Aranızda Teoman ı düzenli dinleyen varmı? Yine yeni bir kaset. "Ya valla çok güzel olmuş" demek için aradım taradım ve şu kanıya vardım. Eğer Teoman dinliyorsanız sadece bir kasetini alın ve dinleyin. Hiç merak etmeyin sonraki kaset(cd plak! korsan mp3 vs.neyse artık) nasıl olacak diye.Müzikler hep birbirine yakın duruyor. Konular desen hep aynı al birini vur ötekine. Hatta s.ee.x unsurunu biraz daha abartmış son kasette (bacaklardan aşağı akan milyonlarca çocuk muhabbeti felan). Ölüm yine bol bol (intihar takıntısı var adamın) sonrada hayat felan işte. Adamın 100 tane şarkısı varsa hepsi bu 3 konudan ibaret.Tamam müzik güzel bazen sözler özenli ama hep aynı tad aynı tad. Diyorumki bir tane kasedini alın dinleyin adamın yaptığı ve yapacağı bütün şarkıları dinlemiş olursunuz. Arada sadece 1 hadi bilemediniz 2 şarkısı ön plana çıkıyor onlar içinde best of bekleyin. Gerisi hep aynı...
  • divinemusic • 9 Haziran 2004 08:16 • #432896
    'Soundtrack'ler konusu' diye bir mesaj başlığı tama aşağıda oradaki son mesajlara bak istersen teoman hakkındaki görüşmelerimiz için...
  • Dragonchaser • 11 Haziran 2004 02:23 • #432950
    Teoman; g.tü fena halde kalkmış ve çok kıl bi şahsiyet olmakla birlikte müzikal açıdan da hırsızdır! Öyle ki bire bir, hiç değiştirmeden çaldığı şarkılar mevcut ki pes doğrusu! Ama insanların hasta olabileceği (ya da bilhassa karı-kız tayfasının) sözleride süper yazabilme kabiliyetine sahiptir..
    Kısacası beş para etmez...
  • Duyulmaz • 11 Haziran 2004 03:14 • #432953
    Damarıma bastınız yazcam.Bu sene Ege Üniversitesi Bahar şenliklerine gelen şahsiyetin Bass gitaristini izlemek için gittim konsere.Ama o da ne.Kızlardan ön taraflar dolu dolu da allahım yarabbim nedir bu razillik.TEOMAAAAAAAAN!Ölecekler.Kıl şahsiyet sanki stüdyoda müzik yapıyolar da orda söylüyo.İnsan bi kızlar o kadar sana bağırıyo dimi bi bak bi selam ver.Ama nerdeee.G.t desen tavan arasında.Delmiş tavanı icabında...Kişiliksizliğinden bahsetmişken yağmur yağdı da adam dakkada vın.Yok oldu.Bi özür dileriz de be ...(yazamıycam).Arkadaşın dediğine katılıyorum müzik açısından sıfır bi adam.Konular harbi aynı ya.Değiştir biraz.Tamam ben onun gibi çalamam söyleyemem ama bu işten para kazanıyosan da haklı olarak yap bunu.Kimse Yenitürkü ya da Şebnem Farah a bişiy diyo mu?Demek ki bi sorun var ortada.Bu arada Teoman rockçı mı popçu mu.Anlayamadım.Bilen varsa yazsın aciiiill
  • chutluck • 11 Haziran 2004 13:15 • #432973
    Bence Teoman'ın "neci" olduğu o kadar da önemli değil. Bütün albümleri vardır bende ama bariz bir şekilde gittikçe kötüleşiyor. İlk albümü harikaydı, yavaş yavaş bozdu ve dediğiniz gibi sözler aynı konular üzerine ama yine de tek albümü dinleyenler için çok orijinal. Ben de o "Toeman'a hasta olan karı-kız tayfası"ndandım ama tanıştıktan sonra hayallerim yıkıldı :) Gayet yılışık bir adam! Teoman'ın burnunu (!) kaldırmayın daha fazla kızlar!!
  • divinemusic • 11 Haziran 2004 13:48 • #432974
    Yeah! I devil, I dear...
  • poo_fighter • 11 Haziran 2004 15:28 • #432980
    Ben sevmem sevenlere bisi demem ama ask uzerine sarki yazmanin bokunu cikardilar, ulen madem bu heriflerin ozel hayatlari falan yok, nasi bu kadar duyguyu bu kadar derin yasayabiliyolar ben anlamiyorum, herifleri saniye saniye takip eden paparazziler varken bu adamlar bu kadar derin asklar mi yasamislar da bu kadar duygusal sarkilar yazabiliyolar? tabi ki hayir, adamlar ortalama bisiyler yasiyo ya da yasamiyo, farkli bir iki seyden sarki yaziyo bizim ortanin alti cozutuk hatunlar da bu herifin hastasi oluyolar, yani adam iyi sarki degil, insanlara gore sarki yapiyo, sonra da cikip halk beni seviyo yorumu onlara birakiyorum gibi cok banal laflarla tum elestirilere cevap veriyo... Sadece teoman icin deil, turkiyedeki bissuru insan icin boyle bu durum, muzigi bi rock ruhu gibi hayat tarzi deil, is olarak gorup yaptiklari "is" lerle paranin dibine vuruyolar. Tabi bizim insanimizdan "we're just two lost souls swimming in a fish bowl year after" tarzi bisi beklenemez, yapan varmidir vardir tabi de unlu olabilmesi bu ulkede biraz zor, cunku dinleyici kesimi buradaki "sessiz" cogunluk olcak, o yuzden fazla prim yapamiycak, yani sansasyonel olamayacak.
  • ScarFace • 12 Haziran 2004 11:48 • #432994
    teOman haybeye meşhur olmuş gereksiz bir adam
  • bluessailor • 12 Haziran 2004 12:58 • #432996
    Meyve veren ağacı taşlıyor gibi bir halimiz var..! bende Teoman'ın bazı yönlerini sevmiyorum ama Türkiye'de yaşadığımızı unutmayalım..! O'nun yaptığını bile yapmayan bir sürü şarkıcı var..! Herneyse
  • JackSparrow • 12 Haziran 2004 21:51 • #433009
    all i give is hate
    all i take is pain
    a curse upon your name
    no ragret for what you want
    you play with people all of time