Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

mor ve ötesi.........grup olgunluk çağında!!!!!

• MeDuSa_62 • 15 Haziran 2004 19:58 • #433134
    ilk defa bir türk rock grubundan bu derecede etkileniyorum!!! helal olsun!! umarım yurt dışına açılırlar
  • uRBaNeSQue • 15 Haziran 2004 20:17 • #433136
    Bir müzisyen (rockçı veya metalci olmak zorunda değil) nasıl bir mantıkla klibini o saçma kro kanalında yayınlatır?

Nasıl vaktiyle Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, Alice In Chains gibi grupların kliplerini MTV yayınlayarak grunge ın iyice tavana vurmasını sağlamışsa aynı şekilde. Bence kendileri gibi olduğu sürece hangi kanalda yayınlanmış bir sorun yok. Çünkü MTV nin de sadece ticari kaygı güden bir Kral TV den farkı yoktur. Önce 50Cent izlersiniz ardından Nirvana çıkar vs. Pearl Jam son albümlerine kadar MTV ye rest çekti ve video yapmadı ama sonuçta onlar da dayanamadılar işte. Çünkü ne yazık ki gittikçe albüm satışları düşmeye başlamıştı. Evet acı ama gerçek.
  • chutluck • 17 Haziran 2004 00:27 • #433193
    Bilgi Uni'de şikayet ettiğin şeyi zaten çoğu sanatçı ve grup yapıyor chino. Bazen çok dakik bazen de geç! Bu çok değişken bir durum. Üstelik doğru söylüyor da olabilirler teknik aksaklık konusunda. Ben, bazı diğer Türk rock gruplarının da zaman zaman kulislerinde bulundum ve gerçekten şimdiye kadar hiç kaprislerinden ya da bira alemlerinden dolayı geciktiklerine şahit olmadım. Her seferinde ya bir sorun çıktı ya da onları çağıran yönetim bunu onlardan talep etti. Bir sanatçı ya da grup için "Bira alemi yapıyorlar!" diye lekelenmek kolay. Bu olmayacağı anlamına da gelmiyor ama sırf bundan etkilenilmemeli bence.
  • chutluck • 18 Haziran 2004 19:46 • #433280
    Açıklama yapmana ve sinirlenmene hak veriyorum ama bana ne diye kızıyorsun ki? :)

Üstelik "kim kimi bekletiyor" gibi iddialı laflar da olmuyor yani yakışmıyor bence. Seviyorsun ki bekliyorsun yani. Metallica olsa da bekletse ne olacak? Onların bekletmeye hakkı var mı sanki? "Bekletme hakkı" neye göre doğuyor çok merak ettim ben.
    Ya kimsenin bekletmeye hakkı yoktur ya da herkesin vardır bence.
  • ScarFace • 18 Haziran 2004 22:12 • #433288
    ya paylaşamadığınız nedir? ben anlayamadım.eğer 2 şarkı grubu iyi yapmazsa sahnede bekletmekte kötü yapmaz o karakteristlik bir durumdur.Burada tartışılan müzik kalitesi.Bence konu sapıyor amacından bilemiyorum.
  • chutluck • 19 Haziran 2004 02:05 • #433306
    Ya evet haklısın Scarface. Biz kötü bir tartışma yapmıyoruz zaten bence. Ama tadında bırakmak da lazım tabi :)
    Sen de haklısın chino, hadi barışalım? :)
  • pauli • 24 Haziran 2004 15:31 • #433567
    mor ve ötesinden daha da güzellerini bekliyoruz, saygilarimizi sunuyoruz.