Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Direc-t'e sorular!

• chutluck • 13 Haziran 2004 23:18 • #433026
    Arkadaşlar Direc-t'e müzikleriyle ve albümle ilgili sormak istediğiniz sorularınız var mı?
    Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz de olabilir tabi.
    Rica ediyorum.
  • chutluck • 14 Haziran 2004 02:09 • #433029
    Konu başlığımın dışına çıkmış olacağım ama bu konu hakkında söyleyeceklerim var. Maalesef Taksim'de birkaç yer dışında müzikmarketler tamamen habersiz. Hepsi de dağıtım firmalarına atıyorlar suçu.
    Herneyse, daha sorular, yorumlar bekliyorum.
  • divinemusic • 14 Haziran 2004 12:42 • #433043
    Taksim de adamlar daha promosyonu oturtamamış sen de yurtdışı diyorsun :)
  • mor_kedi • 14 Haziran 2004 16:11 • #433054
    albümü yeni aldım! geçenlerde de dreamde klibini izlemiştim!!bikerede maksimum rockda dinlemiştim okadar!!ama bu albümü edinmeme yetti!albüm iyi bence özellikle ilk iki şarkı!ama cd kapağı hoşuma gitmedi şarkı sözleri çok zor okunuyo!biraz daha tanıtım arkadaşlar olmuyoo!
  • chutluck • 15 Haziran 2004 03:24 • #433085
    Hiç de geyik bir soru değil alanzo, bunu da soracağım :)
    Tanıtım, reklam vs vs fazla para gerektiriyor biliyorsunuz. "Bilinmek" ile güzel müziğin doğru orantılı olarak satışlara yansıması ve bu nedenle dinleyici potansiyelinin çoğalmasının engellenmesi çok kötü maalesef. Ve bu noktada hayranlarının, dinleyenlerinin yorumları ve destekleri eminim önemlidir onlar için de.

Bu arada tanıtım için değişik fikirleri olanlar var mı?
  • chutluck • 15 Haziran 2004 23:54 • #433149
    Grungy, bu da ne demek ---> "yuksek dpi da logolari" :)
    Direc-t-shirt Vay be :)
  • chutluck • 15 Haziran 2004 23:55 • #433150
    Hepsini okumak zorunda değilsin zaten :) Ama haklısın, bundan sonra öyle yaparım.
  • nick mason • 16 Haziran 2004 00:05 • #433151
    sakın tanınma yollarının bana göre en boktanı olan bilinen şarkılara cover atmayı denemesin de direc-t ne yaparsa yapsın.. hayır sonra fazla tanınıyorlar müzik elden gidiyo :)

bir de şu t-shirt muhabbeti güzel bak bence değerlendirilmeli bu fikir...
  • burak • 16 Haziran 2004 03:31 • #433157
    selam arkadaslar
    ben direc-t!in yapımcısı Burak
    forumda gecen konulardan bir iki tanesi ile ilgili kısa bilgi aktarmak istedim
    sanırım en sıkıntılı konu firmanın promosyon ile ilgili cok basarılı (0) olmadıgı dile getirilmiş
    Promosyon malzemeleri bir kaç kelime ile özetlenirse Tv (klip)(canlı yayın röoportajları) radyolar dergiler gazeteler vb.
    Dogal olarak biz universal gibi bir firma değiliz ve (Yalın) gibi promotif hareketlerde buluınamayız
    buyuk firmaların promosyon butceleri 100bin dolar civarındadır.bizde ise bu rakam 30bin dolar civarında
    bu rakamlarla varolan en iyi promosyonu yapmak zaman ve sabır istemektedir.
    Yapılan basın kokteylini çekilen klibi çıkılan canlı yayınları ve verilen röpotajları düşünürsek aslında promosyonun cokda zayıf olmadıgını düşünüyorum.
    Bir diğer konu ise albumun belirli yerlerde ya da hemen her yerde bulunamaması sorunu
    bu konuyuda kısaca özetlemek gerekirse;
    Album raflarda yer alabılmek için iki üç kademeden geçer.Fabrika ,dağıtımcı,toptancı ve parekendeci

fabrikadan dağıtımcıya giden albumler dagıtımcı tarafından bölge toptancılarına kolilerle gönderilir.Toptancıda bunları parekendecilere satmaya çalışır.Fakat canım ülkemizde mantalite tamamen popülist olanın iyi olduğu görüşünde olunca parekendeciler para ödeyipde albumu satın almak istemez.Albumun biraz talep görmesini sorulmasını bekler.Direc-t su an bu sürecten geciyo.
    Dinleyicilerin ve fanların üzerine düşen ise bu album için talep yaratmaktır.Müzik marketlere albumu sormaktır.Ki parekendecide albumu satın almak için kendince bir nedene sahip olsun

bu konularla ilgili sorularınız olursa tekrar cevaplamaya çalışırım
    herkese ilgisi için tesekkur ederim
  • burak • 16 Haziran 2004 03:37 • #433158
    selam
    eger direc-t için bi şeyler yapmak istersen 0212 249 43 57 den beni ara beleşe olmaz ama maliytine yapabilirsin bizde cok seviniriz