Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

nedir red hot cılgınlığı?

• metal_milita • 25 Haziran 2004 15:37 • #433655
    Arkadaşlar ben bu adamlara saygı duymuyor değilim çok basit parcalardan Çok zor gelinebilcek bir noktaya geldiler ama bu adamlar rock müziğinin neresinde şu anda lideri konumunda gözüküyor resmen bana bu oldukca abartılı geliyor eğer bu işler artık sadece solistin karizmasından vay halimize
  • chazy_chazzz • 25 Haziran 2004 15:51 • #433658
    yaa arkadaşım red hot bence güzel ve kaliteli müzik yapan bi grup.. severek dinlerim ama bende fazla abartılmaması gerektiğini düşünüyorum..çünküm ne kadar gözümüze sokulursa o kadar soğuyacağız gibime geliyor. yoksa red hot kadar ünlü olmayıp onlar kadar hatta belkide daha iyi müzik yapan pek çok grup var. ama son albümlerinden californicationun live performansı harika olmuş bence dinlemeyenler dinlesin....
  • kaiser_reich • 25 Haziran 2004 16:30 • #433660
    tamam birader adamların sağlam bascısı var gerisi haikaye eğer onlar bulunduğu yeri hak ediyorsa dream thater nereleri hak ediyor acaba
  • chazy_chazzz • 25 Haziran 2004 19:56 • #433679
    bak chino kesinlikle tartışmak ya da laf atmak amaçlı yazmıyorum sadece bi yanlışlığı düzelteceğim ben bulundukları yeri hak etmiyorlar demedim çok daha iyi yerlere gelmeyi hak ediyorlar belki ama çok gözümüze sokulmasın çok medyatik olmasınlar gibisinden dedim.. yoksa sıkı bi grup ona bi lafım yok ama şunuda söyleyeyim red hot tan çok daha iyi olup daha kötü yerlerde olan gruplarda var unutmayalım.
  • grungy • 26 Haziran 2004 00:40 • #433697
    yaa gidin isinize biri funk yapiyor. digeri progressive. ikisinin de hayran kitlesi cok fazla. ama red hot daha cok seviliyor. neden? sahne sovlari, rocker hayatlari, heyecan verici gaz sarkilari vs.. eski album zamanlarina bakiniz! (uplift mofo party plan, blood sugar sex magic ve one hat minute dan bahsediyorum ben) dream theater in basscisini gordum baba. odun gibi duruyor. muzikleri de hic heyecan verici gelmedi.
  • metal_milita • 27 Haziran 2004 00:37 • #433775
    baba müzikleri heyecan vermemişse o senin problemin daha çok müzisyenlere hitap ettiği için herkes anlayamaz haklısın:)
    ayrıca o odun dediğin herif sağlam adam o gruba laf atan taş kesilir ına göre
  • pepperrina • 27 Haziran 2004 14:39 • #433790
    nasıl basçıları iyi gerisinde iş yok?!! dream theater iyi bi grup tamam da onun bateristinin 308 parçalık davulu çaldığını hiç duymadım, aslına bakarsanız bunu sadece chad smith yapabildi.. herif dünyanın en iyi bateristlerinden. ve ben hayatımda flea gibi bassı gerçek anlamda KONUŞTUrAN başka kimse de tanımıyorum. ve anthony'nin sesi ve yazdığı şarkıların, müziğe nasıl yansıtıldığı da apaçık ortada.. mükemmel bi ses üstelik. en iyi frontmanlerden olduğuna en küçük bir şüphem bile yok. ve john.. müziği o müzik yapıyo.. neden dave navorro red hottan atıldı? herif çok iyi bi gitarist. "biz ona gitar çalmasını söyledik o çok fazla gitar çaldı" demiş flea eminim yeterince açıktır.. melodik şeyler çalıyo john fru. red hot müziğini yerin dibine batıracak saçma sapan 20 dakikalık sololar atmıyo. az basıp mükemmel sesler çıkarıyo. evet belki dünyanın en iyi gitaristi değil ama ben onun gibi gitar çalan başka birini dinlemedim.. dinleyeceğimi sanmıyorum.. ve bütün bunların mükemmel bi şekilde harmanlanıp sunulması.. herkes grup içindeki görevini yapıyo ve sunuyo..
    hangi grup bu kadar dürüst şarkı sözleri yazıyo? hangi grup müzikle bu kadar iyi oynuyo? üstelik kerrang dergisi tarafından 2002 yılında "dünyanın en iyi grubu" seçilmeleri de unutulmaması gereken bir ayrıntı.. üstelik kim ne derse desin birbirlerini tekrarlamayan bir grup tamamen farklı işler yapıp durmadan kendilerini geliştirdiler. üstelik daha kimse blood sugar sex magik gibi bi efsane yapamadı (dünyanın en iyi albümü olduğunu söylemiyorum tabii ki yanlış anlaşılmasın) chuck d'nin söylediği gibi "herkes onları dinliyordu rapperlar rockerlar. herkes.."
    işte red hot çılgınlığının sebebi bu. herkes anlamaz.. böyle bi müzik bu red hot'ın yaptığı. bi kere anlayınca kurtulman imkansız. ama anlamak kolay değil. zaten sen metal_milita anlamak da istemiyorsundur eminim. sana saygı duyarım çünkü senin müzik zevkin farklı ve bilinçli olduğuna da eminim. öğren bunun böyle olduğunu yeter. -üstelik dream theaterın bassçısı gerçekten iyidir ama flea kadar değil :)-
  • ScarFace • 27 Haziran 2004 16:19 • #433793
    muhabbet saptı bende sapayım basçı tartışılırken birden davula kaydı.Chad 308 parça davul seti kullanmış olabilir ama asla Mike gibi çalamaz asla ve de asla.D.T ve R.H.C.P mukayese edilemez.
  • Red_HOT • 27 Haziran 2004 16:55 • #433795
    pepperrina sana katılıyorum.Red hot ın bu geldiği noktayı hakettiğini anlamak için sadece 1 canlı performanslarını izlemek yeter...
  • pepperrina • 27 Haziran 2004 19:55 • #433804
    ben dream theater la red hot'ı karşılaştırmıyorum. veya chad'in dünyanın en iyi bateristi olduğunu da söylemiyorum..sadece en iyilerinden biri ve buna itiraz edemezsiniz. ben sadece neyin ne olduğunu açıkladım o kadar. red hot chili peppers'ın dream theater'dan daha iyi olduğunu söylemedim bu dinleyen kişinin karar vereceği bişeydir. ben kimsenin kimseden daha iyi olduğunu iddia etmedim sadece bu böyle ve red hot'ın bu kadar sevilmesinin nedeni bunlar. ve bunu açıklarken ayrıntılara da önem verdim o kadar..