Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Forumun Bozulmaya Başlaması...

• divinemusic • 7 Temmuz 2004 10:37 • #434264
    Arkadaşlar, geçtiğimiz 1 ay içinde üye patlaması oldu ve çoğu kişi forumlara yazı yazmaya başladı. Bence çok güzel ama görüyorum ki müzikten başka herşey konuşulmaya başlamış. Ben buna izin vermem. Elbette hep müzik olmayacak ama görüyorum ki forumun yapısı bozulmaya başlamış.

İşte Tespit Ettiklerim

*Hakaret diz boyu
    *İlgisiz konular
    *Bilgisiz üyeler
    *Yazılı sataşmalar
    *Sırf yazı yazmak için yazanlar
    *Forumun güncel olaylardan uzaklaşması
    *Realiteden uzaklaşan sorular ve cevaplar

tüm bunların düzelmesi gerekiyor. Bundan sonra ki yazılarınızda tüm kurallara uymanız ve medeni bir insan gibi davranmanızı rica ediyorum sizden. Eğer diğer üyelere ve biraz da kendinize saygınız varsa...
  • nazmiyyeaah • 7 Temmuz 2004 15:02 • #434274
    Çok yeniyim burada. Baktım ne var ne yok, ilgisiz alanlarda ilgisiz konuların tartışılması ve laf dalaşı ayyuka çıkmış. Bunu efendi efendi gündeme getiren tek kişi sen olmuşsun. Eline sağlık ahbap!
  • pauli • 7 Temmuz 2004 21:59 • #434293
    bu forumlari kontrol eden birisi olmali, okudukca sinir oluyorum lütfen bi önlem alinsin bunun icin.
  • MeDuSa_62 • 7 Temmuz 2004 23:20 • #434301
    benim en kıl olduğum şey hakaret abi...... yaff bir insana hakaret etmek bu kadar kolay mı?????? bir birimizi tanımıyoruz bile.... millet birinin açığını yakaladığında coşuyor... başlıyor abuk subuk yorumlara.... hakaretlere....... kimse kimsenin düşüncesine saygı duymuyor....abi tamam eleştir ama abartma.... hakaret etmee...umarıum bu forumun garaj bekçisi görür
  • JackSparrow • 8 Temmuz 2004 16:28 • #434329
    harbi forum uçtu gitti.. Yok bu adam ilk önce şöyle dedi sonra böyle dedi.. Yok sen kimsin avril'e laf atıyosun... Yok SOAD türklere küfür etti ben dinlemem yok ben müziğe bakarım... Müzikte politiki olurmu.... neden bu grubu laf atıyosunuz...en iyi bilmene kimdir....metallica dabdik grup müzik yapmıyo pop mu yapıyo... millet bize kabasıyla gülmeye başladı artık birbirimizin düşüncelerine saygı duyalım güzel forumlar açalım... bende saçma forumlar açtık saçma forumlara katıldı saçma forumlara malzeme oldum ama artık uyandım... müzik hakkında yorum yapalım eleştirelim eleştirilelim ama hakaret ve karalama yapmıyalım hadi kolay gele herkese.....
  • Ktulu • 8 Temmuz 2004 18:33 • #434345
    Mümkünse kayıt olurmusun.. Detaylarını göremiyoruz ve özel mesaj atamıyoruz, herşeyin buradan tartışılması pek hoş bir görüntü teşkil etmiyor, bazı tartışmaları buraya taşımadan özelde konuşmak icab edebiliyor. Ayrıca yaş baş bilinmeden de insan karşısındakiyle hangi üslupla konuşacağını kestiremiyor. Bunları halledersen herkes için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
  • Ktulu • 8 Temmuz 2004 18:50 • #434347
    Arkadaşlar bir de alakasız yerlerde hiçbişey yazmazsak zaten başlık gittikçe aşağıya iniyor. Boşuna çenemizi yormazsak zaten istediğimize de ulaşırız değil mi.
  • ScarFace • 8 Temmuz 2004 21:55 • #434351
    divinemusic haklı iş olsun diye bir sürü saçma sapan şey yazılıyor.Yok en iyi baterist,yok en iyi grup bu işlerle bir yere varılmaz biraz daha güncel olaylar irdelenmeli.Yapılacak tek şey bence bekçi önüne gelenin ilmeğini açmasın bir okusun ona göre izin versin.böylece daha iyi netice alınabilir.
  • garabagera • 8 Temmuz 2004 22:29 • #434357
    Burası karalama defteri değil.Bir şeyi önce düşünüp tartıp öyle foruma aktarmalı.Benim rahatsızlığım forumlarda çok seviyesiz olan tartışma yazıları.Birbirimize karşı biraz daha saygılı davranmalıyız.Bi de şu "en iyi" zırvası...Tamam sen kimi beğeniyosan odur iyi.Bıktık artık bunları tartışmaktan.Her seferinde zaten kavga çıkıyo."Yok sen bilmiyosun yok ben biliyorum..."
  • aykuth • 9 Temmuz 2004 08:51 • #434369
    Uzun süredir forum katılan ve/veya bilgi paylaşanların bir kısmı buraya rahatsızlıklarını yazmış zaten. Aslında doğru öneri de gelmiş. Forum formatına uymayan, gereksiz polemiklere yol açacak veya tümüyle gereksiz ve konu dışı ilmeklerin gelişmesini engellemenin en güzel yolu yanıtlamayıp güncellikten uzak tutmak. Burayı sürekli takip edenlerden birinin kısa bir uyarı mesajı atması da faydalı olur. Bİr forumu modere etmenin en güzel yolu aslında kullanıcıların bir moderatör müdahalesine gerek duymadan yapacağı denetim olsa gerek.

(üç ay önce olsa önermeyeceğim böyle bir şey şimdi hayli geçerli ve yapılabilir duruyor. Üç ay önce sadece üç beş (veya beş on) kişi düzenli takip ediyordu bu forumu ama şimdi bu etkiyi gösterecek kadar aklı başında insan mevcut. En rahatı bizim müdahale etmemiz.)

Her yeni katılımcı dalgasında biraz uyarı ile müzik forumu da (diğer forumlar pek fena gitmiyor) "bozulmadan" devam eder.