Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Metallica ve Yandaşları??

• sonicyouth • 8 Temmuz 2004 15:38 • #434325
    Metallica nedir? Ne değildir?
    Bunu tartışmak anlamsız olur ama metal dinlemeye başlayan ergen kardeşlerimizin ( ben onlardan değilim ) ilerde tek savundukları şey dünyanın en en en grubunun Metallica olduğudur.
    Ki bu soruyu Metallica grubuna sorsanız Black Sabbath, Led zepplin gibi cevaplar verirler
    Kraldan çok kralcı,
    Metal müziğini Metallica yaratmadı.
    Sadece onu "underground"lıktan alıp popüler yaptılar karşılığını maddi açıdan fazlasıylada aldılar
    Sonucum şudur ki rock n roll klişeleri ( sex&drung ) nasıl komikse,Metallica klişeleride komiktir.
    ( En sevdiğin renk nedir? Siyahhh )
    Metallica yı sevin sayın ama klişeleştirmeyin demek bu saatten sonra saçma olur.
    Çünkü onlarda bunu istediler.
    Ama metal dinleyen ergen kardeşlerimiz bana saçma sapan yazmaktansa Black Sabbath la işe başlasınlar
  • JackSparrow • 8 Temmuz 2004 16:07 • #434326
    Üff allahım yaa gene b i anti-metallica elemanı ve gene karalama...
    Metallica'ya metalin kralı kim diye sorulduğunda verilecek cevabı nerden biliyosun....
    Ergenmiş... Ulan 29-30 yaşında metalciler bile hala metallica dinliyo sen gelip burda laf yapıyosun....

Ayrıca Metallica metalin kralı sorusuna yıllar önce Kill'em All albümünde cevap verdi...

WE DO OUR BEST AND YOU ARE REST......

Gelip burda millete Metallica ahkamı kesme... Black Sabbath'la başlasınlarmış... Tabiikide Black Sabbath metalin krallarından biridir ama b urda Metallica'yı kötüleyip Black Sabbath adını ağzına alma bence.... Black Sabbath artık klasik olmuştur... Led Zeppelin artık klasik olmuştur ama Metallica efsane olmuştur... Bunu böyle bil gelip buraya Metallica hakkında yorum yazmadan önce Metallica felsefesini öğren....
  • metal_milita • 8 Temmuz 2004 16:29 • #434330
    Ya sen kardeşim hangi statüne güvenerek böyle bi cıkışta bulunabiliyorsunki metallica ve yandaşları diye senin bu tarz eleştiri yapacak bi otaritenin olduğunu sanmıyorum.Arkadaşım metallicayı sevmiyorsan veya sevenlere saygı göstermiyor olabilirsin ama bu şekilde ortaya cıkıpta öğretici düşüncelerde bulunma KİMSİN SENKİ?....
  • SoDoM • 8 Temmuz 2004 17:11 • #434333
    Metallica ve Yandaşları??buyur??

metallica klişeleşti çünkü bunu çoktan hakettiler.hatta dağ gibi büyüdü,kimse de unutmayacak onları.black sabbath,led zeppelin tabii ki iyi gruplar.zaten kimse metallica metal yapan tek iyi grup demiyor ki.ama bence en iyisi.
    bir de şu var olmaya başladı insanlarda, yani senin için de kesinlikle böyledir demiyorum ama öyle bir izlenim aldım sanki: herkes seviyor diye sevmemek, herkes beğeniyor diye beğenmemek başladı insanlarda.bunu bir marifet olarak görüyor insanlar.evet klişeler bazen sıkıcıdır ama sırf "herkes seviyor benim onlardan bir farkım olmalı" deyip de güzelliklere arkamı dönmem ben.klişe olması kötü olması anlamında mıdır??
    ayrıca neden ergenlere yüklüyosun metallica' yı?sence ergenler metallica yerine beyonce ya da abuk sabuk spitney bears dinleseler daha mı iyi yani??!!dua et de her ergen deliler gibi metallica dinlesin.
    herhalde ilk seçeneği sen de istemezsin...!!
    ya bilmiyorum ergen olayına takıldım ama ben şimdi.metallica sadece bir grup değil bir dönemdir.onları sadece ergenlerin dinlediğine mi inanıyosun gerçekten, ya da sadece ergenlerin mi metallica en en en iyidir dediğine inanıyosun?inan bana senin düşündüğünün tersini düşünen çooook kişi var, hiç birimizin de ergen olduğunu sanmıyorum...
  • chatlack • 8 Temmuz 2004 17:31 • #434334
    bence de

haklısıın hocamm yaa
    bence ded en büyükkkk METALLİCA
    aynen yine millet herkes dinliyoo die ya dinlemiyoo ya dinliyo
    bazılarınndaa metallica t-shirt falan görüyorum adama soruyorumm :dinliyo musun
    ya yok dioo
    evet derse de hangi parçalarını biliyosunn diince
    kalıplaşmış olan:
    nothing else matters
    unforgiven
    and justice for all gibi seçenekleri söylüyoolar
    tabii bu da aşırı sinir bosuucu :E(
  • ScarFace • 8 Temmuz 2004 22:10 • #434354
    evlat sen neyin peşindesin?Metallica odur budur bırak bu işleri ya.Dinleme kardeşim Black Sabath dinle sen napalım yani.Önüne gelen ilmek açıyor.Sen beni sanki militan gibi empoze ediyosun şimdi yandaş diyerek.Metallica büyüktür,iyidir en iyi değil diyorsan o senin problemin dostum ne halin varsa gör
  • Infusion • 9 Temmuz 2004 21:55 • #434404
    yaa kardeşim ne kadar da boş konuştuğunun farkında mısın sen?? Eğer Metallica olmasaydı şu an kaç kişi metal dinleyecekti??Bırakın artık şu metallicayı karalamayı..Onlar gerçekten bir efsane. Senin gibi iki üç tane adamım böyle kendini bilmeden konuşarak onları karalamaya hakkı yok.!!
  • Infusion • 9 Temmuz 2004 22:15 • #434407
    hee bir de bu "yandaş" kelimesi nedir ya.?? hakikaten militan mıyız biz alala...!?