Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

PENTAGRAM HAKKINDA

• animal instict • 11 Temmuz 2004 20:37 • #434475
    PENTAGRAM BENİM BEĞENDİĞİM TÜRKÇE GRUPLAR ARASINDA TARZLARI OLSUN ALBÜMLER OLSUN KALİTELİ. MERAK ETTİĞİM SİZİN PENTAGRAM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  • JackSparrow • 11 Temmuz 2004 21:54 • #434476
    Pentagram grubunun kullandığı arabik melodi ve ritimlere acayip kılım... Grubu dinlerken nedense çok farklı bir söz melodisiyle söyleyesim geliyo şarkılarını o yüzden söz melodisi konusunda becerileri kısıtlı gibi... Bu yüzden Pentagram uluslararası platformda sesini fazla duyuramıyo.. Şarkıların sözleri hep genel heavy metal teması içinde işlenmiş dolaylı yoldan radikallikten uzak tipik heavy metal şarkıların bir başka verisiyonlarını dinler gidi hissediyorum kendimi... Bir kaç şarkısı gerçekten çok mükemmel... Bir davulcu olarak dikkatimi çeken en büyük özellik Cenk Ünnü'nün o gruba yakışmadığı... Çift cross kullanmakta çok zayıf zaten bir twin pedalla bütün şarkıları ört pas ediyor ve geçiş yapmak için elinde bulunan olanakları değerlendirmiyor... Pentagram türkiye için çok üst düzey ama uluslararası olarak çok sönük kalan bir grup... Maalesef yeteneklerini doğru işleri yapmak için kullanmamakta ısrar ediyorlar ama bir şeyin ilki en berbatta olsa mükemmel diye tanımlanır dolaylı yoldan türkiye'de bu tür müziği yaptıkları için sevilip sayılmaya devam edilicek... Benimde pek dinlememe rağmen bir şarkısı çaldığında kalkıp saygı duruşunda bulunmamak için ya da onlar hakkında uluslararası bir haber okuduğum zaman gururlanmamam elde değil dolaylı yoldan burda Pentagram'a uzun bir saygı duruşu benden....
  • TooL • 12 Temmuz 2004 00:49 • #434488
    en basta daha iyiydi trail blazer zamaninda. jack'in hakli oldugu bir nokta var. ozellikle anatolia albumunden itibaren cok oryantal melodiler girdi isin icine lakin ben o tarz yaptiklari sarkilari da cok sevdim. bence bulundugu yerden cok daha yukarilarda bulunmasi gereken ama promosyon ozurlulugunden dolayi hakettigi yerlere gelememis bir grup. ama iyiki var pentagram.