Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

ŞOK-ŞOK-ŞOK Bir çalıntı şarkı daha

• Takzeo • 24 Aralık 2009 01:01 • #537098
    Evet arkadaşlar gün geçmesinki bi grup daha hırsız listesine girmiş bulunmaktadır...Hemde bu grup gönlümüzü çok güzel ve yaptığı tek albumle çalmıştır ama ne yazıkki bu şarkıda çalıntıymış...Çok üzüldüm,çünkü onların yatığını zannetmiştim , müzikteki o duygular onlara ait olduğunu zannettmiştim ama meğersem sadece bir COVER dan ibaretmiş.neyse uzatmıyım.

Pilli Bebek - Siyah Beyaz (( Mötley Crüe - God Bless The Children Of The Beast ))

Bunu en yakın arkadasım bulup bana gönderdi burdan ERAY'a saygılarımı ileitiyorum sağol kardeşim...
  • 80s_RockeR • 24 Aralık 2009 01:40 • #537099
    Mötley Crüe - God Bless The Children Of The Beast şarkısını youtube' dan şans eseri buldum. Arşivimde Mötley Crüe olmasına rağmen şu zamana kadar bu şarkıyı nasıl dinlemedim hayret..

Bende Pilli Bebeği en yakın dostum Cihan dan öğrenmiştim. Eski grubumuz ile "Siyah Beyaz" şarkısını çalardık.Sanırım solosunu gözlerimi kapatacağım güne kadar çalacağım. :)

Ara sıra böyle benzerliği üst seviyede şarkıları bulup değerlendiririz. Arşiv geniş neredeyse 100.000 şarkı var. Hepsini dinleme imkanı olmuyo fakat bir daha ki sefer bu tarz benzer şarkıları bulduğumuzda not alalım. 3-4 yıl önce böyle birkaç benzer şarkı daha bulmuştuk hatırlarsan. :) Hajde çav ;D
  • Nem • 24 Aralık 2009 10:25 • #537100
    Ben bunun hırsızlık olduğunu düşünmüyorum. Basit ve sade bir melodi, birden fazla müzisyenin aklına gelebilecek türden bir dizilim. Gitarda amaçsızca takılırken şans eseri bile çıkartabileceğiniz cinsten bir melodi hatta. Ve sadece bu benzerlik yüzünden Siyah Beyaz'ı bir cover olarak değerlendirmek bana biraz haksızlık gibi geliyor. Adamları ve parçayı sevdiğim için taraflı düşünüyor da olabilirim tabii ki, ama böyle düşünüyorum işte..
  • Gianfranco • 26 Aralık 2009 16:13 • #537104
    Gerçekten şok ben tam tersine "God Bless The Children Of The Beast" i defalarca dinlemişimdir ama Pilli Bebek midir, cindy bebek midir bilmem, siyah beyazlarını şimdi dinledim. Bu ezgisel benzerlik falan değil düpedüz aynısı. Soloda mı denk gelmiş çalarken. Böyle birşey olamaz ya. Bu tip gruplar zaten kendileri yapamazlar o yetenek yok.

Adam gibi yapabildiğin kadarını yap. Türkiye' de bunun gibi bütün gruplar aynıdır. Bir çoğunu dinlemem bilenler de zaten dinlemez, ama heavy metal ya da rock temeli olmayanlar bilmediğinden bunların yaptıklarını bişey sanarlar. Siyah Beyaz güzelmiş neden "Mötley Crüe" çünkü.

Bu arada Takzeo sana ve arkadaşın Eray' a benden de teşekkürler, saygılar...
  • yapibel • 28 Aralık 2009 17:32 • #537105
    Evet Gianfranco bende senin gibi düşünüyorum ezgisel benzerliğin dışında 00:50'de başlayan solo birebir aynı.Arkadasım bana ilk dınlettıgınde bak sana bısey dınletıcem dıye dınlettı ve o an şok oldum çünkü bu şarkıyı biz milyon kere kendi grubumzda çaldığımız için direk pilli bebek dedim çalan için hersey cok farklı notaları ve ezgileri direk hissedebiliyorsun yani bu parça Benzerlikten çok tamamen COVER dan ibaret diye düşünüyorum(Hatta çok iyi bir cover olmuş)...Pilli Bebeğin bütün parçalarını çok severım ve severek çalarım ama bunu dinlediğimde hayalkırıklığınla birlikte üzüldüm açıkcası...
  • tusubasa73 • 4 Ocak 2010 00:21 • #537113
    cecelinin son şarkısı limon çiçekleri ve çok güzel hareketler bunların jenerik müziğide çalıntıdır arkadaslar...
    bakınız youtube :=)
  • sadecemüzik • 20 Şubat 2010 19:17 • #537146
    Şarkının orijinalini dinlemedim ama çalıntı olduğuna inanırım. Çünkü Pilli Bebek'in şarkılarının geneline baktığınızda hiçbiri müzikal açıdan Siyah-Beyaz'ın yakınından bile geçemiyor. Siyah-Beyaz gibi bir parçayı besteleyebilen bir grubun diğer parçalarının da daha iyi olması beklenir oysa ki. Yazık, gerçekten üzüldüm.
  • ikinokta • 17 Nisan 2010 13:03 • #537170
    Gianfranco
    26 Aralık 2009 Cumartesi / 16:13
    Gerçekten şok ben tam tersine "God Bless The Children Of The Beast" i defalarca dinlemişimdir ama Pilli Bebek midir, cindy bebek midir bilmem, siyah beyazlarını şimdi dinledim. Bu ezgisel benzerlik falan değil düpedüz aynısı. Soloda mı denk gelmiş çalarken. Böyle birşey olamaz ya. Bu tip gruplar zaten kendileri yapamazlar o yetenek yok.

Adam gibi yapabildiğin kadarını yap. Türkiye' de bunun gibi bütün gruplar aynıdır. Bir çoğunu dinlemem bilenler de zaten dinlemez, ama heavy metal ya da rock temeli olmayanlar bilmediğinden bunların yaptıklarını bişey sanarlar. Siyah Beyaz güzelmiş neden "Mötley Crüe" çünkü.

Bu arada Takzeo sana ve arkadaşın Eray' a benden de teşekkürler, saygılar...

Tabi haklısın müzik sadece heavy metal ve rockdan oluştuğu için; bu iki müzik temeli olmayanlar hiçbir şey bilmez. Ne saçma bir düşünce. Git akıllan ya.
  • kare-te • 18 Nisan 2010 00:52 • #537171
    ya okudukça gülüyorum allahmı gönderdi seni senin için girdim bu siteye :D