Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

GIBSON LES PAUL vs FENDER STRATOCASTER

• DonnieDarko • 30 Temmuz 2005 02:05 • #545006
    gibson tek geçerim
  • Serpent_King • 30 Temmuz 2005 02:28 • #545008
    Custom gitar yaptırmayacak kadar parası olmayan bir insan metal çalıyorsa ya jackson alır , ya ibanez , ya ESP , ya bc rich , ya washburn , ya dean ,.... :)) ama içlerinde fender strat olmaz..

gibsonla belki olabilir çok sağlam pedalın olursa ama yine zor şekil itibariyle hiç sevmiyorum.
  • dazednconfused • 30 Temmuz 2005 12:12 • #545009
    fenderler, sesleri çok yere çekilebilecek gitarlardır.çeşitli external tonlamalarla gerek blues(stevie ray vaughan, eric clapton) gerek rock'n roll (jimi hendrix, buddy holly) gerek hard rock ve daha sertleri (judas priest, y.j. malmsteen) tonları elde edilebilir.
    ancak gibsonlar daha karakteristik gitarlardır.kendilerine has "crunchy" sesleri vardır.onunla da blues, rock, metal, hardrock yapılır ama sesin bir gibsondan çıktığını 100 kilometreden anlarsınız.gibsonun da çok çeşitli kullanıcıları vardır.(jimmy page, gary moore, slash, zakk wylde...)
    ancak son dönem stratları (amerikan olsun mexico olsun) hatalarla doludur.sap baştan aşağı sorundur.99 sonrası üretim stratlarda iyi birşeyin denk gelmesi gerçekten şansa kalmış birşey.
    gibsonlar ise, yapımı uzun bir proses gerektiren el emeği gitarlardır.ve bu prosesin her aşamasında bir sürü uzmanca kontrol edilir.
    kısacası bana kalsa gibson les paul.stratı kötülemiyorum ama gibson un yanında son dönem stratların bir ezikliği söz konusu.
  • mor ve ötesi • 30 Temmuz 2005 21:16 • #545017
    Tamam,
    hadi o zaman soruma birşey daha ekleyeyim, müzik türümüz alternatif rock olsun...
    Şimdi hangisi?
    Gibson Les Paul or Fender Stratocaster
  • ASPRYN • 30 Temmuz 2005 22:57 • #545018
    Alternatif rock ise bu iki gitarı da alıp parana kıyma yazıktır
  • _soloistdeve_ • 31 Temmuz 2005 10:02 • #545026
    Gibsonla herşey çalınır abi. Blues da yapılır (bkz:BB.King) heavy metalde yapılır (bkz:zakk wylde), hard rock da yapılır (slash) abi o gitarla herşeyi yaprasın kısaca. Ayrıca saplarında üretimlerde asla bir hata olmaz. Cilası boyası perdeler herşey daha kalitelidir. Fiyatlardanda bellidir bu zaten...
  • Vengeance • 31 Temmuz 2005 11:19 • #545027
    gibson. heryerde herzaman.
  • DonnieDarko • 31 Temmuz 2005 16:03 • #545032
    gibson abicim
  • thunderwolf • 31 Temmuz 2005 19:39 • #545040
    Ya valla aspirin haklı eğer alternatif rock olacaksa ikisinde de parana yazık edersin bence de
  • ThErİoN • 1 Ağustos 2005 01:10 • #545050
    kesinlikle fender stratocaster derim baska da birsey demem.....!