Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

elektronik davulda neyi tercih edeyim?

• -_FiniscH_- • 13 Haziran 2007 19:49 • #556639
    elektronik davul alacağım. yamaha dtxplorer ve roland ın bi modelini denedim. bu konuda bilgisi olanlar ne almamı önerirsiniz?
  • Metalist_Boy • 14 Haziran 2007 12:12 • #556646
    Bu konuda pek fazla bilgim yok ama Roland daha iyidir kanımca.Cünkü zaten elektronik şeyler yaptıgı için davullarıda fena değildir.Yamahanında akustik davulları iyidir yani elektronik davullarının Roland'ın ki kadar iyi oldugunu sanmıyorum.İnşallah yardımcı olmuşumdur ama dedigim gibi fazla bilgim yok aklımdan geceni söyledim..
  • -maJestY- • 14 Haziran 2007 13:07 • #556647
    DTExplorer bence başarısız bir elektro davul. Düşük fiyatı dışında bi artısı yok bence.Onun yerine TD3 bile olsa Roland al hatta alabiliyorsan plastik pad değil de mesh head derilere sahip elektro davullara bak derim..
  • çalarock • 14 Haziran 2007 16:23 • #556648
    bende yamaha dd55c var hala daha mevcut ben cok memnun degilim..ama fena da degil.. rolant tan bahsediyor herkes ama senın kac paran var..rolant lar falan alabilmen için. arastırma yapmıssındır belki ama sende en az bi 2 ya da 3 milyar paran olcak tabi bu studyo falan veya bi barda calacaksan almalısın bence buna gerek yok.. 2. el veya 3.el adi bi davul alıp mesh head le kullanabilir.. ya da dedigim gibi az yer kaplayan dd55 de dusunebilirsin..bence nasıl bi muzik terzı yapmak isatedginde onemli akustık davullar onemli tabi asıl bunlarla geliştireceksin ama bana kalırsa dd55c derim digerlerinin alması ve satması zordur. 3 milyar a aldıgın davulu kime satmayı dusunuyosun.. cok iyi dusunup cok iyi karar vermelisin.cunku davul gitar gibi cok tutulup cok tercih edilen bi alet degil alıcısı zor bulunur.. iyi dusun.. bana kalırsa.. aldıgın elektronık davulun pad ları patlayabilir.. pad larin degiştirilip degiştirilmedigine dikkat et.. umarım yardımcı olmusumdur.. merak ettidin baska bişiy olursa bana bu siteden ulasabilirsin.. yardımcı olmaya calısırım basarılar..
  • -_FiniscH_- • 29 Haziran 2007 11:34 • #556743
    arkadaşlar Roland TD-3 var zuhal ve mydukkan'da. ama sanırım sadece trampetin derisi değişiyo bunda bana öyle geldi. bu davulu tavsiye eder misiniz?