Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

bass gitar

• ibanetze • 24 Haziran 2007 18:47 • #556707
    280 doların varsa Cort Action'a bakma, Maison Jezz Bass çakması, Washburn XB400, Ibanez'in düşük modelleri.. Bunları denemeni öneririm, Cort'la falan olmaz bu işler, iki ay sonra değiştirmek istersin kesin.
  • Socrat • 28 Haziran 2007 12:34 • #556730
    abicim bende senin yaşındayken başladım hakkaten istekli gözüküyorsun sevdim seni.bak bence cort action al.milletin gözü biraz yukarılarda ama cort güzeldir.sadece 4 sene sonra seni kesmeyebliri o kadar.çok güzel tonu vardır senin çalabileceğin şarkılara uyar.bana güven temiz ve net ses çıkartır rahat rahat çalarsın.yardıma ihtiyacın olursa yaz tekrar;)
  • Socrat • 28 Haziran 2007 12:36 • #556731
    abicim ama arkadaş daha yeni başlıyor profesyonel değil yani.başka gitarlar onun kafasını karıştırır bence.cort tonu iyidir ben onunla başlamasını tavsiye ederim.ama ileride yetmiyeceği konusunda haklısın onu zmanı gelince dşünür ilk önce temeli sağlam atsın diye düşünüyorum ve cort action diyorum
  • ibanetze • 28 Haziran 2007 14:48 • #556732
    Profesyonel derken?

Ibanez'in alt modeliyle mi çalcak profesyonel olan...

Yani Ibanez'in alt modelleri, Masion Jazz Bass kopyası bunlar 200 YTLlik gitarlar, Cort'un güzel sesinden daha iyi sese sahip oldukları kesin.
  • ibanetze • 28 Haziran 2007 14:50 • #556733
    Cort Action'u abartmişsın biraz, hatta şöyle söyliyim, muhtemelen sen biraz (baya) yavaş geliştirdiğin için dört sene sonra sesin basitliğinden rahatsız olmuşsun muhtemelen yoksa ilk 5 ayda o gitarı değiştirmek kaçınılmaz. :)
  • Socrat • 28 Haziran 2007 23:43 • #556740
    ben barda pop yapıyorum ve çok da güzel tonu var.sende nasıl ibanez takıntılığı varsa o zman bende de cort takıntılığı var orta yolu böyle bulabliriz bence.bana göre de ibanezin tonu kötü tabii ki hepsinin değil ama kaliteli almazsan kötü.bence adı var die ibanez cazip gelmemeli bunun yavaş geliştirmekle alakası yok
  • ibanetze • 30 Haziran 2007 10:30 • #556746
    Valla nerde, ne çaldığını bilmiyorum, Cort takıntılı olabilirsin ama bende Ibanez takıntısı yok, hatta bi senedir Ibanez gitar çalmışlığım bile yok :) (bu takma isim 2 sene öncesinden kaldı) "bence de Ibanez'in tonu kötü" gibi basit ve gereksiz çıkarımından gitarların yapıldığı melzeme, işçilik ve genel anlamda iyi gitar, kötü gitar ayrımı konusunda yetersiz olduğunu anladım.

Sen Ibanez'in neden Ibanez, Cort'un neden Cort olduğunu bilmiyosun, öğren bence.
  • kambyses • 1 Temmuz 2007 01:11 • #556747
    hocam tartışmaya gerek yok. çok param var diyosan ibanez çak. yok çulsuzsan cortlar , fiyatına göre piyasadaki en iyi gitarlardır. zaten hiç anlayamamışımdır bu marka kapıştırmaları. abicim bisürü model var. ibanezin çok dandik modelleri de var, cortun ibanezin bisürü modeline koyacak modelleri de var. hani model üstünden tartışsanız daha akıllıca olacak. öbür türlü saçmaktan başka bişey olmuyor.
  • ibanetze • 1 Temmuz 2007 12:09 • #556750
    İyi de ben çok parası olana Ibanez önermiyorum ki, çok parası olan gerçek bi Warwick alsın, Spector alsın, Tobias alsın, Ken Smith alsın, iyice abartıp Fodera alsın.

Ben Ibanez'in Gi serisinin Cort'un dandik kuntik, iki gitarında aynı sap ölçüsü olmayan Action serisinden daha iyi bi başlangıç modeli olduğundan bahsediyorum.