Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Analog Pedallar ve Öncelik Sorunu

• vintage rock • 28 Temmuz 2007 15:51 • #556961
    Arkadaşlar analog pedalları sırası ile aşağıdaki şekilde kurdum. Eğer dizilişte yanlış yaptığımı düşünüyorsanız veya başka bir öneriniz varsa lütfen benimle paylaşın. Şimdiden teşekkürler:

Gitar - boss ns-2 (noise suppressor) - boss cs-3 (compression-sustainer) - boss mt-2 (metal zone) - boss ds-1 (distortion) - dunlop fuzz face (fuzz) - ibanez ts-9 (tube screamer) - sansamp classic - digitech whammy - cry baby (535Q) - boss ge-7(eq)- boss volume pedal -boss tu-12 tuner - boss ch-1 (super chorus) - boss dd-6 (delay) - boss rv-5 (reverb) - behringer 1202fx mixer. (ayrıca ns-2'den send-return ile boss volume pedal-tuner-chorus-delay-reverb geçişi var)
  • Serpent_King • 28 Temmuz 2007 16:16 • #556962
    mantıklı bir dizilim.eq yu distortiondan veya compressor den sonra da koyabilirsin , ancak bu şekilde wahdan sonraya koyarak da istediğin tonu alıyorsan sorun değil.bu arada compressor u de dikkatli ayarlamanı , limitlerinde kullanmanı tavsiye ederim.çok fazla basıldığı vakit wahdan verim alınamayacağını düşünüyorum.ancak çok sert metal ritimlerinde compressor u biraz daha agresif kullanabilirsin o zaman faydalı olucaktır.
  • vintage rock • 28 Temmuz 2007 16:33 • #556963
    teşekkür ederim. özellikle sansamp'ın yeri hakkında şüphelerim vardı.
  • Serpent_King • 28 Temmuz 2007 22:56 • #556968
    rica ederim.sansamp ın yeri gayet doğru , sinyal distortiondan sonra preampe gitmeli bana göre çünkü.
  • KeReMmM • 28 Temmuz 2007 23:02 • #556969
    whammy için birşey diyemiycem ancak 535q yu en başa koymanı tavsiye edebilirim en azından ben o şekilde daha çok seviyorum :) Aynı şekilde bir de volume pedalını distortion pedallarından önce koymayı bir dene tabi bu da zevk meselesi :)
  • Birol • 29 Temmuz 2007 15:09 • #556970
    Whammy bi çeşit pitch shifter/oktav pedalı, bence onu daha önlere koymayı dene. Aynı şekilde wah pedalı da gitara daha yakın olduğunda daha iyi performans verebilir, TS-9'u ve DS-1'i ne amaçla kullandığına göre dizilim değişcektir.
  • Single_FACTOR • 30 Temmuz 2007 13:59 • #556979
    Rüya gibi bir setup tebrikler.
    Çok fazla OD Dist var eğer çok çeşitli tarzlar çalmıyorsan; Bir booster bir de Od/Dist yeterli olabilir. Setupta amaca göre yeri değişebilecek birçok Eleman var. Ancak Comp Delay Reverb Wah yerleri değişmez.çünkü noise dışında(aslında onun da gürültüsünü arttırır ya) Comptan önce koyduğunuz her stomp box, sabote olur. Preamp ve FX leri birbirinden send-return ile ayırmalısın.

Kısaca
    Guitar> Noise >CS-3 >Wah Booster > Od/ Dist/Fuzz >Preamp>Mixer Line
    Mixer FX send> EQ> Modülasyon> Ambiance Pedalları> Return Fx kullanabilirsin Sansamp Preamp görevi görecek, Delay > Reverb en sona gelmeli Mixerden Sub Delay de ilave edebilirsin .
  • vintage rock • 30 Temmuz 2007 23:54 • #556981
    Çok fazla od/dist. olduğu doğru fakat senin de tahmin ettiğin gibi çok farklı tarzları çalmayı seviyorum (hatta bir de Roger Mayer Octavia alıyorum, onu da koyacak bir yer gerekecek:)). Bilgiler için teşekkürler.
  • vintage rock • 31 Temmuz 2007 00:23 • #556982
    Peki arkadaşlar booster olacak pedal öne mi sona mı gelmeli? Yani ds-1 tonu almak istiyorsam ve ts-9 ile güçlendirmek istiyorsam, ts-9 öne ds-1 sona gelmeli diye düşünüyorum. Sizce?
  • Birol • 1 Ağustos 2007 00:37 • #556987
    gitar > booster > distortion veren alet... =)

Zaten bi kaç deneme yanılmayla kendin de anlayabilirsin...