Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

boos gt8 mı dıgıtec gnx4 mu alsam ?

• kg • 4 Ağustos 2007 18:05 • #557002
    boss gt8 dıgıtech gnx4....

arkadaslar karar veremedım hangısını alsam daha memnun olurum. genelde evde ve studyoda calacam ama sonbaharda da sahne alabılırım hangısı benım ısımı gorur cok kararsız kaldım ne yapsam kı??
  • BurakFender • 4 Ağustos 2007 21:13 • #557003
    gt8 al bence.ya da biraz daha kas pod xt live al.veya gt8 al efektlerini kullan, daha iyi amfi modellemeleri için pod xt al yanına ama pahalı olur o biraz.pod un amfi mod. leri, boss un efektleri daha iyi
  • kg • 9 Ağustos 2007 00:29 • #557039
    sagolasın ama ben karar verdım ya gnx alacam ya da gt8 cunku bence fıyatlarına gore en uygun baska yok bu ıkısınde cok kararsızım ??!! :(
  • Serpent_King • 9 Ağustos 2007 14:16 • #557041
    gnx 4 ün fiyatının gt8 e yakın olmasının sebebi içerisindeki kayıt arabirimi.bence oldukça gereksiz bir arabirim.aklı selim bir insan gider kayıt yapacaksa ses kartı filan alır öyle analogdan dijitale çevirir.

yerinde olsam gt8 alırdım.hatta bulabiliyorsn gt6.gt 8 de sadece daha fazla efekt ve gnx deki hybrid e benzer bir teknoloji var.çok da gerekli şeyler değil ama gt6 da işini rahatlıkla görebilir.
  • Single_FACTOR • 9 Ağustos 2007 15:03 • #557042
    İki aletinde drive tonlarını ve preamp modellemelerini Tavsiye etmem.
    Sağlam bir amfi ile Aletin preamp kısmını iptal ederek Send- return yaparak kullandığınızda GT-8 den daha fazla verim alırsınız.
  • Metalist_Boy • 9 Ağustos 2007 18:59 • #557043
    Bence GT 8 al ben kullanıyorum gayet memnunum..
  • Serpent_King • 9 Ağustos 2007 23:42 • #557044
    kabin simulasyonu işi zaten hala başarısız.herkes pod pod diyor çok güzel diyor bence o da yetersiz.ciddi kayıt için gerçek bir kabin mikrofonlanır başka yolu yordamı yok yoksa çok uğraşılıyor pislik temizlemekle.

bir de bu prosesörlerin kabin diye simule ettikleri (edemedikleri şey) maksimum 10 000 hz e kadar filan çıkıyor yanlış hatırlamıyorsam.kabinde ise bu frekansdan sonraki değerli armonikleriniz de çıkıyor duyabileceğiniz 22Khz e kadar...
  • kg • 10 Ağustos 2007 02:31 • #557045
    sagolun arkadaslar bende baya arastırıyorum "Serpent_King•" arkadasımda dedıgı gıbı kayıt yapması gereksız 200 ytl harcyarak onun yapacagı kayıtın 5 kat daha kalıtelısını yapabılıyosunuz arkadaslarlada konusuyoruz tartısıyoruz gt8 dıyolar baska bısı demıyolar ama tek sorun baya karmasık olmasıymıs artık alınca gt8 kullanan arkadaslar yardım ederler bana :D tekrar ılgılendıgınız ıcın tesekkurler
  • Single_FACTOR • 10 Ağustos 2007 10:55 • #557046
    GT-8 deki kullanım sistemi tamamen stomp-box dizilimi, amfi kabin, mikrofonlama, send return bağlantıları üzerine. eğer daha önce analog pedal kullanmamış ve dizmemişssen aletim çalışma mantığını anlayabilmen hayli zor.
    O konuda da internet sitelerinde kullanıcı forumları var yarımcı olacaktır.
  • Metalist_Boy • 10 Ağustos 2007 11:29 • #557047
    Ben kullanıyorum o aleti ve hicte göründügü kadar zor değil.Alırken bende demiştim nasıl kullanıcam bunu diye ama alışınca cok kolay geliyo.Tabi bazen burdanda yardım aldım ama genelini kendim buldum.Alırsan ben yardımcı olabilirim..