Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Analog pedallarla nasıl amfisiz setup hazırlayabilirim? preamp nedir?

• JON_SCHAFFER • 29 Ağustos 2007 23:34 • #557134
    bir gitaristin empedans,balanced-unbalanced sinyal vb. birçok şeyi bilmesine gerek yok bana göre,ha bilse çok iyi olur.gitarını ancak akortlayan bir sürü iyi gitarist var etrafınızda.adı üstünde ''gitarist''
    ses mühendisi,tonmaister ya da gitar teknisyeni değil.herkes her konuda biraz fikir sahibi olacağına kendi alanında uzmanlaşmalı bence.verdiğin bilgileri ve insanları bilgilendirme çabanı ciddi derecede takdir ediyorum ama zaman zaman basite indirgenmeli ve pragmatik yaklaşılmalı.

gdi 21 sorusuna gelince hakkında iyi şeyler duydum ancak yine de çok güvenilir durmadı.biraz daha para biriktirip orjinali alınmalı.bu tarz tasarım kopyası ürünlere prim verilmemeli.behringer'in bu tarz ürünleriyle sorun yaşayıp akıllanmış bir sürü insan tanıyorum.kararını buna göre ver.
  • KeReMmM • 29 Ağustos 2007 23:53 • #557135
    İkinci elleri 50-60YTL ye kadar kolayca bulunabiliyor bu fiyatta gayet güzel bir alet. Ton açısından işini görür hiç şüphen olmasın tek kötü yanı dayanıklığı yani plastik bir kutuda ve plastik switchli bir alet ama üstünde zıplamazsan sorun olmaz :)
  • Single_FACTOR • 30 Ağustos 2007 00:29 • #557136
    GDI21 Clean tonda biraz idare eder ama kabin derinliğini vermiyor önce girdiğiniz dist veya od pedalı cızırtı olarak duyuluyor. hiç tavsiye etmem.
    Sansamp tan vazgeçmeyin
  • Serpent_King • 30 Ağustos 2007 04:29 • #557137
    emin ol steve vai , michael romeo , serdar öztop gibi insanların hepsi birer ses teknisyeni aynı zamanda :) sana göre bilmesine gerek olmayabilir ama bana göre gerek var.etrafında yardım edecek kimse olmadığında anlıyorsun gerek olduğunu çünkü.sonuç olarak önünde iki seçenek var.ya bilip gerekli ayarları yapıcaksın ya da bilmeyip rezil bir ses ile performansını gösterip kendini rezil edeceksin.
  • KeReMmM • 30 Ağustos 2007 12:44 • #557138
    Kendi distortionı gayet tatmin edici. Daha önceden gdi21+mt2 kombinasyonunu denemiştim, mt2 pek sevdiğim bir pedal değil ancak ses cızırtı gibi değildi gayet normaldi. Tabi ki de paranız yetiyorsa SansAmp alın ama maalesef SansAmp'lar 50YTL ye satılmıyor :)
  • berkaialll • 31 Ağustos 2007 00:40 • #557145
    dostum bir sorum olacak, ben iki di box arasında kararsız kaldım biri behringer ultra-g diğeri boss di-1. Vamp2 nin klavuzunda ultra-g di box ile birlikte kullanılmasını gösteren şemalar gördüm ve çoğu insan canlı performansta miksere girerken xlr çıkışı özelliğinin di box ile sağlanmasıyla dip gürültüsünün azalacağı ve temiz ses alınabileceğini söylediler. BEn de bu durumda iki di boxtan hangisinden iyi verim alabileceğimi merak etmeye başladım. Ultra-g kabin simulasyonu içeriyor, Boss di-1 ise daha kaliteli bir direct box.. Bilemiyorum kafam çok karıştı.. ayrıca Prosesörüm Vamp2. Benim prosesörümde preamp özelliği var mı?
  • Serpent_King • 31 Ağustos 2007 04:16 • #557150
    evet tabi ki var prosesöründe preamp özelliği.

ikincisi behringere pek güvenme derim ama kullanmadığım için yorum yapamayacağım ürün hakkında.ancak boss di 1 kullandım ve gayet işini iyi yapan başarılı bir alet.

şimdi mikser ile aranda 7 8 metreden fazla bir mesafe varsa dip gürültüsü can yakabilir.bu sebeple di box kullanmak zorundasın eğer prosesörünü direkt miksere girmek istersen.bu da oldukça basit prosesöründen çıkan line seviyesindeki jakı di box un inputuna takıyorsun ve onun outputu da xlr kablosu olur ve miksere gider.sinyali balanssızdan balanslıya çevirmiş olursun.burdaki bazı arkadaşlar rahatsız olduğu için balanslı sinyal nedir balanssız sinyal nedir açıklamayamacağım malesef ama istersen pm at yazarım.