Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

latency sorunu

• desent • 4 Eylül 2007 18:58 • #557168
    arkadaslar cubase kullandıgım zaman latency problemı ıle karsılasıyorum
    sıstem konfıgurasyonum cok ıyı olmasına karsın , ses kartı cok kotu.creatıve sb lıve var ve su an maudio harıcı bır kart alma durumum yok.bu sorunu baska bır sekılde cozmenın yolu varmı bılgı verebılrsenız sevınırım.
    teskler
  • HeArSe • 4 Eylül 2007 19:05 • #557169
    bir tane proggram var asio mu ne onu kur.
  • craSSa • 4 Eylül 2007 21:21 • #557170
  • Serpent_King • 5 Eylül 2007 03:58 • #557176
    ses kartın 16 bit soundblaster ise asio for all denen çakma asio diver ı çalışmayacaktır.önce kartın modelini öğren veya asioforall u kur dene olmazsa silersin.

bir ikinci yöntem ise asio yerine wdm driver ı kullanıp hardware monitoring kullanman.cubase de bunu yapamazsın çünkü wdm driverları da çok fazla latency ile çalışıyor.ama sonarda veya herhangi bir cakewalk sürümünde yaparsın.profesyonel ses kartımı almadan önce wdm driverları ile cakewalkda kayıtlar yaptım uzun bir süre.gayet tatmin eder.
  • desent • 5 Eylül 2007 09:16 • #557181
    su an ses kartı alamıcagıma gore en mantıklısı o olacak herhalde.cok tesekkur ederım tekrar
  • Single_FACTOR • 5 Eylül 2007 13:07 • #557183
    Benim tavsiye edeceğim; kayıt yaparken direkt monitör kullanman bilgisayardan dönen ses her durumda gecikecektir
  • Serpent_King • 5 Eylül 2007 15:13 • #557186
    hardware monitoring ile direct monitoring aynı şeyler.
  • kkurt • 7 Eylül 2007 22:39 • #557208
    "creatıve sb lıve var ve su an maudio harıcı bır kart alma durumum yok
    ---

m-audio "harici olmayan" bir kart alırsan daha iyi olur:)

harici kartin ille de iyi birşey olmadığını belirtmek için yazdım... profesyonel kalitede (gürültü seviyesi düşük, asio sürücüsü olan, gereksiz janjanları olmayan, sade, vs...) dahili bir kart daha iyi olur çünkü harici kartların çoğu malesef usb portundan bağlanıyor. çalışıyor mu çalışıyorlar.. ses kalitesi sorunu var mı? yok. peki ya? sürücüleri adamı sinir edecek derecede sorunlu. tabi sürücüyü yazan adamı suçlamadan önce usb portunun bu işe ne derece uygun olduğunu sorgulamakta fayda var.
  • Serpent_King • 7 Eylül 2007 22:44 • #557209
    artık usb 2.0 ve firewire kartlar var.ayrıca harici derken digidesign ın mükemmel ses kartı digi003 de harici 002 de.bunlar piyasadaki amiral gemileri.bir de presonuslar var stüdyo kullanımı için tasarlanmış firepod ve fire studio bunlar da firewire arabirimi kullanıyor.

usb 1.0 olup da harici bir kart almak aslında yine kötü bir şey değil.latency sorunu olsa bile kimi zaman , üzerindeki preampler çok yardımcı olup ekonomik geliyor.ama delta 1010 gibi bir seçenek sunacak olursanız , neredeyse 10 senelik ömrü olan o karta m-audio nun artık destek vermeyeceğini de söyleyeyim.onun dışında da üzerinde pramp olan hesaplı bir pci ses kartı yok.
  • kkurt • 7 Eylül 2007 23:01 • #557210
    latency sorunu değil, tutarlılık sorunu var. makineyi açıyorsun alet çalışmıyor, bir kapatıp açayım diyorsun ses kartını, düzeliyor. ara sıra makineyi göçertiyor. bunun haricinde problem yok. ses kalitesi iyi, latency duyulabilir düzeyin altında. (not: bahsettiğim kart maudio audiophile usb. usb1.0 mı yoksa 2.0 mı bilmiyorum).