Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Digitech multi voice chorus

• Birol • 15 Eylül 2007 14:09 • #557283
    Doğru diyosun aslında. =)

Bu arada

Dostum boss ce 5 135 ytl digitech chorus 110 ytl
    Bilginize!!!(bknz zuhal müzik) :))

Bi pedalın diğerindan daha pahalı olması satıcıya daha büyük kar bıraktığı anlamına gelmez, bu bir, ikincisi de BOSS pedalların genelde alıcı vardır ama DigiTech pedalların elde kalması söz konusu olabilir, bu durumda satıcı daha pahalı olan BOSDS yerine DigiTech'i satmaya çalışcaktır...
  • tasma • 15 Eylül 2007 20:34 • #557286
    '''Marka çılgınlığı'''
  • Birol • 15 Eylül 2007 21:20 • #557289
    DigiTech marka değil mi? Made in the USA =)
  • tasma • 15 Eylül 2007 22:46 • #557291
    '''Saplantılı Marka Çılgınlığı'''
  • Birol • 16 Eylül 2007 00:03 • #557292
    Ahah evet millet bisikletini bile BOSS marka alıyo o derece. :)

Pedal bu ya, ne saplantısı olcak... ama müşteri tabi ki iki üç seçenek arasında marka bilinirliği daha yüksek olanı tercih etcek, bunun saplantıyla alakası nedir?
  • tasma • 21 Eylül 2007 14:44 • #557340
    Şunu söyleyeyim bilgi amaçlı olsun canlı performans da
    digitech in mix çıkışlarını deneyeyim dedim!!!
    kullandığım pedallar:digitech hot head , digitech bad monkey ,
    digitech multi voice chorus , digitech digi delay!
    Amfi kullanmadan direk miksere girdim ve aldığım tonlar amfiyi
    kesinlikle aratmadı çok başarılı!!!Şunu belirteyim sesler dijital değildi inanılmaz keyif aldım.(15 yıldır müzikle uğraşıyorum)Haa büyük konserlerde nasıl tepki
    verirler bilemiyorum ama kafe , bar gibi ortamlarda çalacak olanlara şiddetle
    tavsiye ederim.Od ve Dist pedalları oldukça ucuz.Diğerleri normal .Amfi taşıma derdi
    olmaz en azından

Saygılar sevgiler..
  • Birol • 21 Eylül 2007 20:25 • #557343
    Amfi kullanmadan direk miksere girdim ve aldığım tonlar amfiyi
    kesinlikle aratmadı çok başarılı!!!Şunu belirteyim sesler dijital değildi inanılmaz keyif aldım.(15 yıldır müzikle uğraşıyorum)

Bu söylediğin doğruysa (yani mixer çıkışının amfiyi aratmaması sana...) bence 15 sene boşuna gitar çalmışsın, abicim zaten pedal dijital, sesler nasıl dijital olmaz, bu sözün bi mantığı var mı ya. :P Tamam, bi hata yapıp pedalı almışsın, tamam sevmeye çalışyosun, bu yüzden güzel şeyler söyleyip güzel şeyler duymak istiyosun pedal hakkında ama yuh be abi, yani cidden nasıl amfi çıkışından bi farkını göremedin, mikser çıkışı bildiğin oyuncak ya... Bence sen DigiTech takıntılısın, bi sürü DigiTech almışsın, bu pedalları sevebilirsin eyvallah ama kabul et yani, bi olayı yok bunların...
  • tasma • 21 Eylül 2007 20:44 • #557344
    Bende hemen hemen her markadan setup mevcut dostum.dene sonra konuşalım...
    yıllarını hatalarla geçirme...Araştır DENE öğren...
  • kkurt • 21 Eylül 2007 21:47 • #557345
    boşuna kavga ediyorsunuz. nasreddin hocanın sende haklısın hikayesine döndü sizinki..
  • Birol • 21 Eylül 2007 22:17 • #557346
    Abicim altta kalmamak için sıkıyo musun, yoksa davranışlarında bi acayiplik mi var anlayabilmiş değilim, her markadan setupı ne yapıyosun Allah aşkına, biri başka bi modeli dene dediğinde altta kalmamak için mi satın aldın hepsini? Neyi deniyim ben, merak etme en az senin kadar ilgiliyim bu pedallarla, 15 sene olmasa da uzun zamandır gitarla ve ekipmanıyla uğraşıyorum ve DigiTech pedallar hakkında sen bu chorusu deneyip aşık olmadan önce de baya bilgim vardı... şimdi konumuza dönelim, dijital bi pedalın sesinin kesinlikle dijital olmadığını söyliyosun, on beş senedir gitar çalıyosun ve her marka chorus pedalın da var ama bunu diğerlerinin arasında buraya yazacak kadar değerli buldun... Kusuruma bakma ama hiç inandırıcı değil...