Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

baget seçimi

• billiejoe_34 • 11 Eylül 2007 21:51 • #557240
    ben bateriye yeni başlıycam daha doğrusu başlamak istiyorum. ama nasıl baget seçileceğini, bana en uygun hangisinin olabilceğini bilmiyorum bunu nasıl anlarım ve nasıl seçicem? şimdiden teşekkürler...
  • Rock_forever • 17 Eylül 2007 12:37 • #557307
    bateri hocan var mı o sölesin sana neyi kullancanı ...
  • linde_ • 17 Eylül 2007 13:09 • #557308
    Dostum önce bi başla

Bir, iki attack yapmayı öğren sonra baget seç. Dereyi görmeden paçayı sıvıyorsun..

Ama ben sana Zildijan 5B tavsiye ederim.
  • billiejoe_34 • 17 Eylül 2007 22:03 • #557310
    arkadaslar önce bi basla dıyosunuz ama baslamak ıcın bagetlere ıhtıyacım var ayrıca hoca mocada yok kendı kendıme ogrenebıldıım kadar öğrencem...
  • linde_ • 17 Eylül 2007 23:33 • #557311
    Tabi bagetlere ihtiyacın varda. Sen daha baget kullanmadığın için ilk sana bi baget verseler aradaki ayrımı yapamazsın. Daha önce çalmadığın için bir şey farketmez. Çala çala bagetleri denersin gerek hafif, gerek tahta uçlu vs.. neyi kullanacağına sonra karar verirsin. Yani şu an piyasan istediğin bir bageti satın alabilirsin. Daha başta ince eleyip sık dokumana gerek yok bence.
  • -maJestY- • 17 Eylül 2007 23:51 • #557312
    Çalacağın müzik türüne göre ince uçlu veya kalın uçlu bagetler seçebilirsin.Genelde jazz ve soft tarzlar için ince uçlu bagetler tercih edilir. Uçların nylon veya ağaç olma durumu var birde.Burada iş biraz zevk meselesine dönüyor. Ağaç uçlar çabuk yıpranmasına karşın bence daha doğal bir ton almanı sağlıyor. Başlangıç için nylon veya ağaç uçlu bir 5A/5B baget işini görecektir.

3-5Lira'lık bagetlerden uzak durmanı tavsiye ederim.Promark,VicFirth,RegalTip gibi markalar işini görecektir.

Mağazada rengi karizma duran,ışık saçan,kırılmadığını iddia eden vb. bagetler görebilirsin,bence bunlara hiç bulaşma. Zamanında rengi siyah diye aldığım Zildjian 5B ve Ahead'in saçma sapan bagetleri baget çantamda yıllardır boş boş duruyor..

Bu arada ellerin benim gibi çabuk terliyorsa parlak cilalı bagetlerden uzak durmanı tavsiye ederim.

Baget seçimi şu an senin için çok da önemli değil.Dediğim şeylere dikkat ederek alacağın bir baget seni bir süre idare eder.Elin için en rahatını zamanla bulursun zaten...
  • billiejoe_34 • 18 Eylül 2007 18:22 • #557313
    sağolun hersey için sanırım artık bı baget secebılırım en azından.. herkese tesekkurler.....