Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Electro Akustik?

• kkurt • 26 Ekim 2007 19:56 • #557595
    elektro gitar amfisi ile imkansız, akustik simulatör de istediğin şey doğallık ise pek bir işe yaramıyor zaten, ama evdeki hifi sistemleri ile veya kulaklıkla dinlerken imkanlı. processörün kabin simulatörünü kapat yeter. tabi akustik gitarın gövde rezonansını vermez, 12 numara tellerin hissini tutturmaz, ama makul beklentiler içinde olursan iyi bir ritm tonu alabilirsin, aradaki fark daha çok parmakla çalarken ortaya çıkıyor, o da tondan ziyade tellerin hissi ile ilgili. penayla çaldığın sürece pek bir önemi yok. ben kayıt yaparken akustik gitar kullanma ihtiyacını duymuyorum. bazı arkadaşlar örneğin birol (buraya ara sıra yazar) sonucu beğenmiyor ille de akustik gitar lazım diyor ama olsun...:) yani amacının ne olduğuna, ne beklediğine bağlı.
  • pentagram_033 • 26 Ekim 2007 20:55 • #557599
    dediğiniz gibi amaç önemli,benim asıl amacım bir yere gittiğimde amfi taşıma sorunu,güç bulma sorunu ve akustiğin doğallığını yakalayamamak sorunu.yazları çadır hayatı yaşadığım için elektrik sorunu oluyor vs.aslında elektro akustik yerine normal bir akustik almak ve hatta elektro akustiğe verilecek parayla daha iyi bir akustik almak daha mantıklı olmazmı? 300-400 ytl ye elektro almaktansa o fiyat aralığında daha kaliteli bir akustik alınamazmı,yanılmıyorsam normal bir akustikle elektro akustic arasında hiç bir ses farkı yok.siz bu öneriye nedersiniz kkurt abi.
  • kkurt • 26 Ekim 2007 21:15 • #557600
    cort'un akustikleri fena değil. bende bitane var şikayetim yok. aynı fiyata daha iyisi var mı bilmiyorum.