Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

çello vs gitar

• stratonur • 16 Eylül 2007 02:16 • #557293
    ben 4 senedir gitar çalıyorum ve çelloya başlamak istiyorum..çello teknikleri falan hiçbir şey bilmediğim için gitar çalmama engel olur mu öğrenmek istiyorum..bir de çello çalan arkadaşlar bi tavsiye falan verirse iyi olur çello almam açısından..hani ne al ne alma gibi..
  • SlipknotSlave • 16 Eylül 2007 05:19 • #557294
    ne alaka çello gitar, hadi nota mota biliyorsan belki ne arasın geneli rock metal dinleyen sitede çello çalan e hadi vardır diyelim folk metal var diyen zekiler olcak ne kadar yeterli bilgi verebilecekler ekran başından sana, bi hoca bulursun o sana öğretir a'sını b'sini önce hoca bul sonra çello al derim ağacı mağacı kalite farkı zart zurt ha ben kendim öğrencem dersen kolay gelsin evet pek bi yardımım dokunmadı biliyorum ancak anlamsız geldi çello vs gitar anlamlı bulacak arkadaşların eleştirme mesajlarını dört gözle bekliyorum.
  • kkurt • 16 Eylül 2007 09:47 • #557297
    engel olmaz. niye olsun ki? ne alacağını ise ben bilemem:)
  • kkurt • 16 Eylül 2007 09:50 • #557298
    çok saçma bir yorum olmuş. sanane kardeşim. çalan çalar. ister notasız çalar ister notayla çalar. şahsen ben klasik gitara eşlik eden bir çellonun harika olabileceği kanaatindeyim. harmoniyi beliryeyen akorun kök notasını bile çalsa yeter. güzel olur.
  • Birol • 16 Eylül 2007 10:20 • #557299
    Çellolar pahalı ya, hele ki gitar fiyatlarına alışmış birisi için fiyatı caydırıcı olabiliyo, kendimden biliyorum. =)
  • metalikmanyak • 16 Eylül 2007 10:32 • #557300
    23. sayfaya bakmanı öneririm. :)
  • spacer • 16 Eylül 2007 18:12 • #557303
    sentezler her zaman güzeldir..
  • violoncellist • 17 Eylül 2007 20:18 • #557309
    ne arasın geneli rock metal dinleyen sitede çello çalan

Sevgili SlipknotSlave; müsadenle ben bu siteye üyeyim ve 4 yaşımdan beri çello çalıyorum, senin için bir sakıncası yoksa tabi (!!)

Sevgili stratonur; Cello ve gitar olabilir, neden olmasın ki istedikten sonra.. Bana tam olarak ne öğrenmek istediğini, ne merak ettiğini yazarsan, sana en ince detayına kadar bilgi veririm genellikle 'rock metal' dinleyen bir siteye üye bir insan olmama rağmen!!

saygılar
  • Falisos • 24 Eylül 2007 05:09 • #557363
    Birden fazla enstürman her halükarda çalınabilir ve bu dinlenen müzikle ya da sitenin sahip olduğu takipçilerinin genelinin dinlediği müzikle alakalı değildir. Ama benim tavsiyem şu yönde olscak, birden fazla farklı teknikte olan enstürmanları ( gitar ve çello , saksafon ve arp vs. ) çalmak verimi azaltır. Sonuçta gitara ayırdığın çalışma ve bakım süresinden kısıp bambaşka bir enstürmana süre tanıman gerekir. Ama benim boş vaktim var diyorsan neden olmasın.
  • sadecemüzik • 28 Eylül 2007 17:25 • #557371
    çello teknikleri falan hiçbir şey bilmediğim için gitar çalmama engel olur mu

İkisinin de tekniği farklı. Çelloyu çello çalar gibi çalacaksın gitarı gitar çalar gibi. Arşeyi eline alıp gitar çalmaya çalışacak hâlin yok. :)