Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Line 6 POD XT Live yada Boss GT8?

• özgür037 • 19 Eylül 2007 21:56 • #557330
    4 adet analog pedalım var. Bunlar: MXR doubleshot distortion, boss super chorus, boss noise supressor ve marshall compressor. Bunları satıp Boss GT8 ya da Line 6 Pod XT Live almayı düşünüyorum. Sizce Boss ile line 6 nın birbirine göre artıları ve eksileri nelerdir? İkisini de kısa bir süre deneyebildim. Bana Line 6'nın amfi modellemeleri daha iyi gibi geldi. Bir de şöyle birşey var. Analog setupı satıp digital almak mantıklı olur mu? Analog un sonu gelmiyor. Hala istediğim soundları elde edemiyorum. Birşeyler daha almak gerekiyor. Bir de taşıması da daha zorlaşacak yeni analogları alınca. Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
  • kkurt • 19 Eylül 2007 22:01 • #557331
    line6 nın distorsiyonu daha çeşitli, daha doğal ve ikna edici bir amfi simülasyonu yapıyor. lambalı amfi distorsiyonunun neye benzediği hakkında bir fikri olan blues/klasik rock tarzı tonlara düşkün fakat çeşitli sebeplerden dolayı bu amfileri kullanamayan adamlara göre. efektleri ise efekt düşkünlerini pek mutlu etmez.

gt8 in ise distorsiyonu analog... analog pedal sevenlere göre. bir sürü analog pedalı topla bir kutuya koy, üzerine gt8 etiketi yapıştır. onun gibi birşey. analog solidstate devrelerle lambalı amfi simülasyonu yapmak zor, hatta pek mümkün değil, dolayısı ile gt8 iyi bir amfi simülatörü değil, fakat iyi bir portatif pedal kolleksiyonu. ayrıca efektlerinin line6 pod'tan daha iyi olduğu söylenir.
  • BurakFender • 19 Eylül 2007 22:40 • #557332
    bi ara almaya niyetlenmiştim bu vesileyle denedim ikisini de-->bence pod daha güzel.şahsen sadece reverb-delay-flanger efektlerini kullandığım için gt8 e ihtiyaç duymadım.
  • Metalist_Boy • 19 Eylül 2007 22:49 • #557333
    Gt-8 kullanıyorum tavsiye edebilirim..
  • Axell • 21 Eylül 2007 00:59 • #557337
    Line 6 POD XT- GT8+

GT8 kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim:
    Genel olarak iyi bir pedal amfi molemeleri idare eder Distorsion gerçekten tatmin edici vs... Benim hoşlanmadığım birkaç küçük ayrıntı war: CRY wah gerçeğine hiç yakın değil ben ayrıyeten GCB-95 le kullanıyordum. Noise supressor işini okadar iyi yapmıyor ve Acoustic simulator pek tatmin edici değil ama genede ortalama bir performans veriyor bir de Compressor daha iyi olabilirdi.DLY/RVB/CHR/FLG/TRM vs yine orta/iyi arası bir performans veriyor.Menü gayet kolay ve kullanışlı.FX chain güzel bir özellik.Bunun dışında aklıma bişey gelmiyor.