Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

PC Kayıtta Sorun

• İntihar Süsü • 21 Eylül 2007 23:45 • #557349
    yeni pc aldım vistalı
    gitarı pc ye direk bağladığımda kayıt yapıyor fakat kayıt esnasında dışarı ses gelmiyor lakin kayıt bittikten sonra dosyayı çaldığında ses çıkıyor...

yani kayıt esnasında hiç birşey duyamıyorum
    bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba
    çözüm önerinlerinizi bekliyorum

saygılar ve bol müzikli günler
  • System666 • 22 Eylül 2007 00:34 • #557350
    Vista klasiği sanırım bu. 7 aydır vista kullanıyorum bu gibi bir kaç şeyle karşılaştım bu da olabilecek sorunlardan biri. vista nin zaten bariz bi ses sorunu var, bi de xp de dene derim ben. ses kartının ayarlarıyla da ilgili, özelliklerde kaydetme diye bi bölüm var gelişmiş sekmesinde, ordaki varyasyonları dene bir de.
    vistanin ciddi bir ses sorunu var..ozellikle creative ses kartlari ile..buyuk ihtimalle sp ile halledilecek.

Ayrıca sesi kaydetmek için hangi programı kullanıyorsun?

DaRKNeSS
  • İntihar Süsü • 22 Eylül 2007 14:42 • #557352
    ya önceki pc mde xp vardı böyle bi sorunla karşılaşmıyordum zaten

valla tüm ayarlarına girdim..
    ses kartım onboard sanırım realtek diye birşseydi galiba

şimdilik vista nın kendi dandik ses kayıt programını kullanıyorum
    cool edit yüklücem bakalım bir ara
  • Serpent_King • 22 Eylül 2007 18:00 • #557353
    vista hiç kullanmadım ancak diğer windowslardaki gibiyse ses kontrol panelinden playback/yürütme bölümünde mikrofon veya line ın seçili olması ve seslerinin açık olması gerekiyor.yani mikrofona taktığı şeyden de ses alabilmen için.

aynı zamanda kullandığın kayıt programı da kaydederken bu monitoring hadisesini kapatıyor da olabilir.bu bir vista sorunu da olabilir yani.
  • kkurt • 22 Eylül 2007 19:17 • #557355
    vistadan herkes şikayet ediyor. neyi daha iyi yaptığı, varlığının ne tür bir amacı olduğu ise henüz anlaşılabilmiş değil.
  • Serpent_King • 22 Eylül 2007 19:32 • #557356
    microsoft işte, her zamanki gibi bir önceki sistemi makyajlayıp fiyatını ikiye katlayarak piyasaya sürdüler.daha hızlı değil yavaş , daha az sistem kaynağı yerine daha çok sistem kaynağı tüketiyor.bunun adı geliştirmek olmamalı tam tersi geriye götürmek aslında.
  • kkurt • 22 Eylül 2007 20:04 • #557357
    adamların yaptığı en iyi işletim sistemi bence windows 2000'di ben hala onu kullanıyorum. XP bile makinemi yavaşlatıyor, vista'yı ise denemeye bile niyetim yok.
  • Serpent_King • 22 Eylül 2007 23:50 • #557359
    vistayı oyun oynadığım için ilerleyen yıllarda yüklemem şart olucak malesef.çünkü direct x 10 sadece vistada var.bun da bilinçli yapmış olmalılar yoksa nasıl satabilirler ki bu sancılı işletim sistemini.
  • NeGüZeL_İsTnbL • 30 Eylül 2007 02:16 • #557385
    yaşasın windows 3.1 :)
  • System666 • 30 Eylül 2007 06:02 • #557386
    Bakıyorum microsoft ve Vista'ya çok fazla laf söylenmiş^_^ Ben her ne kadar sağlam bir açık kaynak kod savunucusu olsam da microsoft'un yaptığı her iyi işi tebrik eden bi insanım. Aynen vistada olduğu gibi. 2000 ardından uzun bir süre sonra XP geldi Windows ME nin başına gelenin aynısını vistanın başına gelmeside beklenmeteydi en başında. Windows Vienna'nın öncesinde piyasaya sürülmesi bi anda bu düşünceyi getirdi. Ancak piyasaya çıkar çıkmaz hemen tedarik ettim ve kullanmaya başladım vistayı ve aylardır devam ediyor bir türlü geri dönemedim. Görüntü kalitesi harika.Yapılan yenilikler mükemmel olmuş özellikle hızlı arama. Tek tuşla istediğim bütün klasörlere ulaşabilmekteyim. Ram canavarı olduğu söyleniyor kesinlikle değil boşta duran ram iyi değildir mantığı ile arkada çalışan win32 ve diğer programlar için boştaki ramleri kullanıyor. Ayrıca U3 destekli flashdiskleri ram olarak kullanabiliyorsunuz bu harika bir şey.Klasörler arası geçişler şık ve modern pencereler.Başlat çubuğunda programları arama derdi yok. Direct x10 desteği Windows kenar çubuğu. Daha saymakla bitiremiyeceğim nice özellik. Ha buglar yok mu? elbetteki var ama yeni bir işletim sistemi yakında bunlarda kapanacaktır.

DaRKNeSS