Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

emg81 60 - emg81 85

• villekutay • 5 Ekim 2007 18:07 • #557420
    emg 81 60 la 81 85 arasındaki fark nedir, denemek nasib olmadı şimdiye kadar...81 85 de almayı düşündüğüm manyetik olduğu için merak ettim...ikisinin de özellikerini bilen,deneyen falan varmı...
  • kkurt • 5 Ekim 2007 19:35 • #557423
    ben sadece EMG 81/60 setini denedim ve güzel olduklarını söyleyebilirim, ne yüksek distorsiyon ne de temiz ton konusunda herhangi bir humbuckerdan eksikleri var. fakat blues tarzı şeyler çalmak istiyorsan gaini baya bir kısman gerekiyor, o noktanın ayarını tutturmak pasif manyetiklere alışık kişiler için ilk başta zor olabilir. fiyatına değer mi konusu ise ayrı bir konu tabi, ve iyi bir ses tonu için ille de aktif manyetiklere ihtiyacın yok, öncelikle gitarın kalitesini düşünmek lazım bu gitara bu manyetiği takmaya değer mi diye. değiyorsa şu veya bu manyetiği kullanmak zevk ve renk meselesi olan bir konu.
  • biyobaho • 6 Ekim 2007 08:58 • #557427
    Bende esp var ve üzerinde 81 60 manyetikler var. Özellikle solo zamanlarında hep woman ton seçeneğini kullanırım çünkü 60'ın ses kalitesi benim için mükemmel. 60'ın tonunu şöyle tanımlayabilirim dostum sana; gayet temiz, neck'e çok yakışan, duru, duygusal.. Akustik sololar için de gayet iyi sonuçlar almak mümkün ama kkurt da iyi demiş biraz pasiflerden farklı olarak ton çekmelisin kendine.. 81 ise bence köprüye çok iyi oturan bi manyetik. yani mesela 60la sürükleyip getirdiğin bi soloyu 81 ile sonlandırmak ayrı bir keyif benim için.. 60'ın bassları gayet yüksektir, yüksek volume'de iyi bir amfide tatmin edici distortion ritm ya da distortion arpej tonları bulabilirsin. Herbir teli ayrı ayrı duymak mümkün neredeyse 60'la..