Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

EMG-S de Hışırtı sorunu???????

• Axell • 7 Ekim 2007 20:39 • #557436
    Dün sipariş ettiğim EMG/KH-20 (EMG-81,EMG-S,EMG-S Picguard ta kurulu olarak) pickupları elime ulaştı. Picguardı taktım ve şemaya göre kabloları lehimledim. EMG-81 ve EMG-S middle tam anlamıyla çalışıyor ama switchi 4. ve 5. posizyona getirdiğim zaman hışırtılı bir ses çıkıyor (eski plakların çıkardığı hışırtıyı düşünün) durum böyle. Bağlantı ve soketlerde bir sorun yok gördüğüm kadarıyla. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • GoDaRaSta • 10 Ekim 2007 11:25 • #557443
    Söylediğin deep sesi gibi geldi bana ama diğer pozisyonlarda vermesi bağlantılardan kaynaklanıyor olabilir elektrik kablosunda ya da hatta bir sorun olabilir mi kabloları kontrol ettim düzgün gibi görünüyor demişsin ..
  • Affedilmeyen2 • 20 Ekim 2007 12:43 • #557537
    Kullandığın elektrik tesisatı topraklama yerine sıfırlama ile yapılmış ise ( yani nötr olarak sadece dönüş verilmiş ise . Topraklama bina dışında an az bir metrekare bakır levhanın iki metre yere gömülmesi ile elde edilir ) bu tür sorunlar çıkabilir.
  • kkurt • 20 Ekim 2007 12:49 • #557538
    o durumuda hışırtı sorunu değil bırıltı sorunu çıkar. (daha iyi ifade edemediğim için kusura bakmayın...)
  • Axell • 21 Ekim 2007 11:40 • #557539
    Anladığım karadıyla Pickuplar pilin "-" kutbu ile topraklanıyor. Ama neck teki pickup ı çıkarıp middle a taktığımız zaman da aynı bırıltı sesi geliyor???
  • kkurt • 21 Ekim 2007 13:45 • #557540
    doğru genelde pickuplar pilin - ucu ile topraklanır. yanlız o bir aktif preamfi veya preamfiler içeren bir devre olduğu için, pasif manyetikler için geçerli olan paralel bağlama kuralı geçerli değil. yani 3 tane aktif manyetik alıp paralel bağlayamazsın pasif manyetiklerle yapabildiğin gibi.
    üçünü de bir set olarak alman lazım ve ilgili bağlantının da özel bir devre olması lazım. yok öyle değilse sorun burdan kaynaklanıyor.

devreyi postalarsan daha mantıklı yorumlar yapabilirim belki. ama elde bir şema yokken bundan fazlasını söyleyemiyorum.
  • Axell • 21 Ekim 2007 18:56 • #557545
    EMG-"KH-20" Pickguard pickup ve potlar kurulu olarak satılıyor "EMG PRO" adı altında bana da sadece pickguardı vidalamak kalıyor. Sadece o pickup tek başına (gitarın dışında veya içinde) çalışınca sanki içten içe yanan bir ateşmiş gibi ses çıkarıyor. Ama bu ses çok derinden geliyor. Büyük bir ihtimalle pickup bozuk diye düşündüm çünkü her kabloda bu sesi veriyor. Ama bilmiyorum belki bir yorum daha yaparsınız. EMG ye de mail attık cevap gelmedi.
  • kkurt • 21 Ekim 2007 20:02 • #557546
    EMG'ye değil de onu nerden aldıysan oraya gidip iade etmende ya da derdine bir çare bulmalarını söylemende fayda ver bence.
  • Metalist_Boy • 1 Kasım 2007 19:21 • #557648
    Cevap gelmesi biraz zor zaten hiç sallamıyolar bile yani pera ya kac tane mail attım hiç gelmedi cevap cogu boyle daha varda saymıyım..