Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

cort z44-z4

• Nick ne • 26 Ekim 2007 12:19 • #557591
    cort z44 ya da z4 gitarlarından birini almayı düşünüyorum z44 ün üzerindeki emg manyetiklerin kalitesi hakkında bir fikrim yok deneme sansım olmadı z4 üstündekiler gibi emg-hz h4 te yazmıyor sa1 ve t1 gibi şeyler yazıyor bu hangi model nası ses verir pedal vesaire olmadan distortionda yetersizmi kalır sadece amfi,gitar kombinasyonunda.z4 ün daha sert tonları oldunu biliyorum ama z4 vidalı oldu için sustaini kötü diyorlar denedim aslında bana pek bir sorun yokmuş gibi geldi.insanların beklentileri yüksek oldu için mi yetersiz diyorlar sizce nasıl z4??sabit köprü almak istedim için bu modelleri istiyorum.daha çok trash tarzı çalıyorum ama clean tonlarıda yok saymak istemiyorum clean tonlar için z44 daha iyi diyorlar.şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.
  • Serpent_King • 26 Ekim 2007 14:40 • #557592
    emg hz leri pek sevmiyorum biraz kirli ve kamyon tarzı tonlar almak için ideal olsa gerekler.ama thrash metal için fena da olmayabilir.
  • Nick ne • 26 Ekim 2007 14:51 • #557593
    evet manyetiklerin sesini beğendim bende trash için güzel bence biraz kirli olmaları.
  • kkurt • 26 Ekim 2007 20:01 • #557596
    kirli ton arıyorsanız bill lawrence L500'den iyisi yok bence:)
    türkiyede washburn marka gitarların bazılarında bulunur, onun haricinde pek bulmak mümkün değil aleti. bir benzerini isterseniz seymour duncan SH-13 ("dimebucker") deneyebilirsiniz.
  • Nick ne • 26 Ekim 2007 21:35 • #557601
    bu sorulara cevap verecek bu enstrumanları kullanan kimse yok mu peki??
  • kkurt • 26 Ekim 2007 21:54 • #557602
    uygun fiyatlı bir lespaul kopyasına benziyor. denemediğim için yorum yapamam, ama cort hakkında bir iki şey söyleyebilirim.

bu adamların yaptıkları gitarlardan bazıları malzeme kalitesi açısından benzer fiyatlı gitarlardan çok daha iyi, ama konu işçilik, adam gibi bir klavye yapmaya vs gelince o kadar da başarılı sayılmazlar. teller klavyeyi yalayarak geçmediği sürece ben rahat edemem o bana batar ille de en rahat klavyeyi istiyorum diyorsan cort yanlış seçenek, ama farklı türden önceliklerin varsa, düşünülmeye değer bir marka.

z44 / z4 hakkında ise herhangi birşey söyleyemem, ama lespaul ve kopyaları vidalı olmaz, çünkü lespaul vidalı olmaz. onu söyleyebilirim. artık sustaini mi bozulur, tonu mu bozulur o ayrı bir detay seviyesi, ve klavyesi yapıştırma olan her lespaul görünümlü gitardan da lespaul tonu çıkar diye bir kural yok. ama ben bununla trash çalıcam diyorsan, klavyede bir problem olmadığı sürece (alırken iyi kontrol et), yeterli olacağından eminim.
  • Nick ne • 27 Ekim 2007 00:48 • #557603
    teşekkürler bilgilerin için.peki vidalı sistemde sustain için ne dersin çok mu olumsuz bir etkisi olur??
  • Serpent_King • 27 Ekim 2007 03:01 • #557604
    les pauller set neck yapılıyorlar vidali ve set neck gitarlar arasında biraz sustain farkı olabilir.ancak bu fark neck-thru bir gitar kadar olmayacaktır.
  • Nick ne • 27 Ekim 2007 03:14 • #557605
    z44 yekpare bir gitar o yüzden sustaini daha iyi olcaktır vede daha rahat olacaktır diye tahmin ediyorum ama ses olarakta z4 benim hoşuma gitti,z44 ü deneseydim daha rahat yorum yapardım sanırım deneyeniniz yokmu z44 ü sesi z4 ten ne kadar farklıdır sizce manyetikleri aynı ama emg-hz nin farklı modelleri sizce ne kadar fark olabilir??
    açıkçası ilk baş z44 alma kararındaydım çünkü z4'e karşı artıları vardı eksileri oldu gibi buna rağmen fiyatı daha ucuzdu ama z4'ü deneyince baya hoşuma gitti için böyle bir ikilemde kaldım.
  • kkurt • 27 Ekim 2007 08:36 • #557606
    vidalı gitarlada sapı yapıştırma olan gitarlarda yaşanmayan (en azından belirgin derecede yaşanmayan) bazı sorunlar yaşanabiliyor. bu problem özellike 14. perdedeki alttan 3. teldeki (sol teli) la notasında veya civarında oluşan sustain problemleri ile belli oluyor. çok önemli birşey değil belki ama o iki gitar arasında mutlaka bir fark vardır, iyi incele.