Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

elektro gitar

• J_O_S • 11 Kasım 2007 22:09 • #557682
    bi gitar almayı düşünüyorum fazla bi bütçem yok cort ucuz gibi yani nası filan birde gitarı anfisi vs. toplam kaçtan kurtarabilirim en ucuz olarak :)vede iyi birşey olsun istiyorum yani iyi kullanabiliyim çok uçuk bi fiyat olmasın sıfır mı alsam 2. elmi bu konuları merak ediyorum yardım ederseniz sevinirim şimdiden herkese teşekkrüler :):)
  • J_O_S • 11 Kasım 2007 22:17 • #557683
    cort G200
    Cort G210
    hoş bir fiyattalar aslında ama önemli olan nasıl olduğu ???
  • Metalist_Boy • 11 Kasım 2007 22:50 • #557684
    İkiside işe yaramaz.Corttan vazgecerdim ben olsam 2. el bişiler bak bence.Cort un iyi gibi duran gitarı bile jackson ın alt modeli bi gitardan daha kötü
  • J_O_S • 11 Kasım 2007 23:30 • #557685
    2. el aklımda olsun sağol :)
    300 ytlye olabilecek her türlü iyi birşeyler olabilir mydukkan.com dan bakıyorum
    Washburn
    Fender Squier Bullet Stratocaster
    uygun gibi daha geniş bakmadım :)fender hep ilgimi çekmiştir ama bilemiycem :/
  • ali k • 11 Kasım 2007 23:37 • #557686
    cort tartışmasına girmek istemem fakat cort( x-th) kullanan biri olarak fikrimi söylemek istiyorum.cort un alt modellerini çok iyi bilmiyorum fakat x-th cidden iyi bir gitar.fiyatına göre çok çok iyi....bi ara canım sıkılmıştı satma düşüncesine girmiştim ama iyi ki vazgeçmişim diyorum....
    bütçeni bilmiyorum ama yeni bir gitar almak mantıksız.piyasa da bi sürü ikinci el temiz gitar var.yeni başlıyosan eğer ikinci el bir fender squier...vb(manyetikleri para etmeyen ama klavyesi rahat gitarlar...) al bence kalan parayada idare edecek bir ampli alırsın.ilerde değiştirirsin sonra ..
  • Nick ne • 12 Kasım 2007 01:55 • #557687
    ben o kadar fazla ne alim diye düşünmek yerine gidip bir gitar alıp başlamanı tavsiye edicem ucuz alabildin kadar ucuz al.zaten bir sene sonra falan sen kendini geliştirdikçe istediklerinden daha emin olcaksın ve zevkine göre gitar alabilceksindir.tabi ki çokta kötü birşey alma markasız gitarlar var onları kesinlikle tercih etme soğutmasın seni ama zaten ilk başlarda alıştırmalarla falan uğraşcan için ses fazla lazım olmayacak sana kanımca.ben aria gitarla başladım 2.el amfi falan komple set olarak aldım bir sene geçti satıyorum ve şu an almak istedim gitar geçen sene param olsa alcam gitardan çok farklı hatta direk alakasız.aria,cort(özellikle),washburn(x10 için kötü diyorlar) gibi markalardan birini tercih et bence.fender,ibanez gibi markaların düşük modellerini almanı tavsiye etmem.tabi bunlar 0 içindi eğer 2. alcaksan fender değilde:),bence ibanezlede ilgilenebilirsin.ama gitar alıp çal gelir arkası.
  • J_O_S • 12 Kasım 2007 12:36 • #557688
    hepinize teşekkür ederim :)Aria ya da Washburn yeterli olucak sanırım :) seçimi bir ara yaparım :D tekrar teşekkürler
  • kkurt • 12 Kasım 2007 19:38 • #557689
    ibanez'in ucuz modelleri konusunda aynı fikirde değilim. ibanez gax30 yeni başlayan biri için tavsiye edilesi bir gitardır, klavyesi tüm ibanezler gibi gayet başarılıdır ama iki ay sonra yeniden sap ayarı yaptırman gerekebilir. mümkünse dükkanda uzun süre durmuş, hiçkimsenin dikkatini çekmediği için satılmamış, ya da şu veya bu sebeple ağacı kurumuş olanını al, çünkü benim anladığım kadarıyla doğru dürüst kurutulmamış ağaçtan yapılıyor. cort'un en üst modellerinde bile o kadar kusursuz bir klavye bulamazsın, ama kusursuzluğu ağaç kurutma konusu yüzünden kalıcı olmayabilir, o ayrı konu.

tabi öte yandan cort'lara da karşı değilim ama ucuz versiyonlarının kalitesi nedir bilmiyorum, bakmadım. üst modellerinde malzeme kalitesi işçilik kalitesinden daha önde giden bir marka. genel itibariyle ibanez'in endonezyada yaptığı ucuz gitarların tam tersi, alırken daha dikkatli olmak lazım. biraz dikkat cort hakkında pek çok problemi çözebilir. öte yandan ibanez'in yapacağı hatalara karşı kolay kolay dikkatli olamazsın, çünkü fabrikadan çıktığı anda kusursuzdur da, foyası çıkacaksa aylar sonra çıkar. gerçi çözümsüz derecede ciddi bir problem de çıkartacağını sanmam.
  • Axell • 13 Kasım 2007 18:21 • #557690
    dikkat!!!!

sana tavsiyem bulabileceğin en iyi gitarı al 2.el veya 0. Elindeki para ile alabileceğin gitarların piyasasını araştır. Özellikle ayarlarının tam olmasına ve eğer ikinci el alacaksan fret sap köprü vs. dikkat et. 2. el ucuz gitarların genellikle köprüleri pastan mahvolmuş olur ,özellikle ibanezlerin fretleri gözlemlediğim kadarıyla çok çabuk yıpranıyor ve ikinci el bir gitarın sap ayarı ile %90 oynanmıstır. Gitarı alırken """özellikle klavyenin rahatlığına,köprünün durumuna ,tellerin ileriki perdedeki pozisyonuna: teller her perdede klavyeye neredeyse aynı uzaklıkta olur ve genelde maksimum çalış rahatlığı için tellerle perde arasında 2 - 2.5 mm ara bulunur!!! """"
  • pisişik • 17 Kasım 2007 10:28 • #557707
    Yeni başladığın için sabit köprülü gitar almanı önereirim, tremolo - floyd rose köprüler uğraştırır seni hem de artı para götürür... Cort x-5 düşünebilirsin sabit köprülü yeni modeli.