Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Fret Wire Değişimi

• Axell • 4 Aralık 2007 20:29 • #557798
    Arkadashlar bilenlerden bilgi almam lazım. Gitarımın fretlerini değiştirecem: SS6115 Jumbo Fret takacam ama şöyle bir sorunum var bu fretlerin > Resimde görülen http://www.sanko-s.co.jp/Specification/SBB-213.gif

0.95mm olan kısmın uzunluğu fret den fret e değişirmi?
    Fretleri değişecek olan gitar Squier Stratocaster ve fretleri sökülmüş bir şekilde bekliyor. Fretlerin resimde görülen 0.95mm olan kısmı daha küçük olursa fretler kalkıyormuş zaten daha büyük olursa oyuğa sokmak sorun oluyor.(bu pek de sorun olmaz sanırım oyularak bu sorun çözülebilir) Squier gitarlarının fretlerinin o noktasının uzunluğunu bilen varmı veya bunu nerede bulabilirim??
  • 1valve • 18 Aralık 2007 00:05 • #557849
    Sözünü ettiğin ölçüde sorun çıkmaz.Daha önemli bir ölçü var. dikine olan 0,6 mm.Ve üzerinde ölçüsü verilmeyen kısmın toplamı.Yani slot derinliği.Jim dunlop 6100 lerde bu biraz sorun yaratıyor.Elinde bir fret testeresi olması gerekir.
  • Axell • 30 Aralık 2007 14:05 • #557898
    Arkadaşlar fretleri değiştirdim hiç bir sorun çıkmadı ayni şekilde medium jumbo fret aldım 2 metre. fretleri çaktım çok süper oldu araları da doldurdum orjinali gibi oldu. Hiç bir zorluğu yok sadece çok zaman alıyor özellikle ilk fretleri çıkarıp takarken ama sonra el alışınca iş gidiyor. İsteyen wrsa nasıl yaptığımı anlatabilirim...
  • SlipknotSlave • 7 Şubat 2008 08:32 • #558045
    insan merak etmiyor değil hani çabanın yanında beceride istemesi lazım bence böyle bişey için, tebrikler...
    yalnız araları neyle doldurdun asıl onu merak ettim...