Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

gitar beni en iyi hangi pozisyonda beklemeli?

• biyobaho • 8 Aralık 2007 10:26 • #557802
    Arkadaşlar, askere gidiyorum ve gitarımı ne şekilde bırakmalıyım bilemedim. Yani mesela teller takılı ve gergin mi olmalı yoksa telleri çıkarmamda bir mahsur var mı? Ayrıca dik mi durmalı, hard case içersinde yatık mı durmalı? Bu konuda bilgilendirilirsem çok sevinirim..
  • JON_SCHAFFER • 8 Aralık 2007 18:51 • #557803
    telleri gevşetilmiş bir şekilde case'inde saklarsan sorun olmaz.telleri çıkartabilirsin de ama gergin olmasınlar.
  • desent • 10 Aralık 2007 11:14 • #557813
    jon un da dedıgı gıbı tellerı gevsetebılırsın.case te saklamanda fayda var.gelınce mecbur sap ayarı yapcaksın zaten ısı vb faktorlerden dolayı sap atacaktır.
  • gökhanca • 13 Aralık 2007 10:23 • #557830
    Gitarını hard case içerisinde tellerin gerginliği alınmış ve bula bilirsen genelde ayakkabı kutularının içerisinden çıkan nem oranını dengeleyen fakat adını bilmediğim o zımbırtılardan koy ve yatay bir şekilde manyetikler yukarda olsun güneş almayan bir yerde muhafaza edet ve askere git gitarın seni orada aslanlar gibi askerden gelmeni beklesin :))
  • İntihar Süsü • 13 Aralık 2007 19:59 • #557831
    bana ver ben gözüm gibi bakarım hehe
    hem benim gitara kardeş olur
  • 1valve • 18 Aralık 2007 00:10 • #557850
    Telleri kesinlikle tamamen gevşetme.Döndüğünde gitarını onarılamayacak durumda bulabilirsin.Sapın geriye atması en pahalı onarımlardan biridir.Telleri gevşeteceksen trus-rod (genelde çelik diye bilinir)u da bir miktar gevşetmek gerekir.Bu çok hassas bir konudur.En doğrusu telleri tamamen boşalmayacak şekilde yarım gevşetmektir.