Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

manyetik değişimi

• Axell • 8 Ocak 2008 20:45 • #557911
    Bak bende EMG KH-21 var single lar (neck ve midle) cleanda süper iyi ses veriyor köprüde ise EMG-81 süper iş yapıyor. Blues ve rock için bridge ve midle ı kullanıyorum. Metal için bridge ideal. Bendeki 81 in output u singleların outputundan daha yüksek ama bunu pikapların yüksekliğiyle oynayarak düzeltiyorum. Eğer senin alacağın bridge pickup ı diğerlerininkinden daha yüksek çıkış verirse ise diğer pickupları biraz daha yüksekte tutarsın olay çözülür. Tek dikkat etmen gereken aktif ve pasif pickupları aynı yerde kullanmaman .. bunun dışında hiçbir sorun olacağını sanmam.

Tone anlamında sorarsan EMG-S aynı zamanda David Gilmor un da kullandığı pickuplar eğer almak istersen emg KH-21 yani benim kullandığım pickupları sana tavsiye edebilirim. KH-21 bütünsorunlarımı çözdü = hem çok sessiz hemde tonları çok temiz ..nesyse sen iyice bi düşün ama sana tavsiyem EMG ye yönelmen ..fiyatları biraz pahalı gelebilir ama kesinlikle süper şeyler üretiyor..
  • doruque • 8 Ocak 2008 21:02 • #557912
    teşekkürler bakacağım dediklerine.
  • Mad_Slayer • 16 Ocak 2008 23:38 • #557940
    pasif manyetiklerden yanayım her zaman ve bunun farkını da kendime göre de ohaa diyerek yaşadım.

ibanez ıhlamur ağacından olduğu için tizleri yüksek basları az çamurlu tonda bi gitardır, bu olayı düzeltmek için en iyi oturacak manyetikler şöyle kanımca;

bridge: seymour duncan invader, gerçekten basları yüksek ve çok sert bir manyetik, gitarı toparlayacaktır
    neck: seymour duncan jazz ya da sh'59: bu manyetikler clean dolgunluğu yüksek manyetiklerdir ve neckte sololarda gayet dolgun tonlar verir, tabi 59 un çıkışı jazz a göre daha yüksektir
    middle: middle manyetiği değiştirmende gerek görmüyorum, boşa maddiyat kaybı
  • doruque • 26 Ocak 2008 19:58 • #557984
    eet mantıklı. sağol.
  • uykusuzluk • 14 Şubat 2008 22:58 • #558097
    Bende de aynı gitar var. Sadece Köprüsünü değiştirmeyi düşünüyorum. Ne yaparım diye araştırırken Emg manyetik takmanın bu gitar için boşa masraf olduğunu yapılan aynı masrafla gitarı satarak daha iyi bir gitar alınabileceği(en azından kendinden emgli cort modelleri)söylediler. Eğer bir değişim yaparsan haber verirsen sevinirim.
    Arda.