Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Cakewalk Pro 8 veya Cubase SX3 Hakkında Yardım..

• DTozan • 13 Ocak 2008 11:49 • #557925
    Cakewalk Pro8 ve Cubase SX3 Programlarım pc'mde kayıtlı.Analog pedal seti,line out özelliği olan bir anfim ve Saund Blaster ses kartım var.Evimde bu programlarla nasıl kayıt yapacağımı bilmiyorum.Temel olarak birisi bana yardımcı olursa çok sevinirim.Teşekkürler..
  • doruque • 13 Ocak 2008 15:08 • #557926
    gitarı ses kartına taktığın anda kayıta hazır olur benim bildiğim. başka bir sorun mu var?
  • Serpent_King • 13 Ocak 2008 22:38 • #557928
    önce asio for all isimli zımbırtıyı google dan aratıp kurman gerek.

sonra cubase sx 3 ü açıp device setup / vst setup / sürücü kısmında asionun seçili olduğundan emin ol

amfinin line outu seni tatmin etmeyecektir şimdiden haberin olsun.çünkü ortada bir kabin simulasyonu veya benzeri durum yok.normalde amfiler mikrofonlanarak kayıt edilir yani kabinden çıkan sesi kaydediyoruz.ama senin yapacağın işlemde doğal olarak bu olmayacak.
  • doruque • 13 Ocak 2008 23:13 • #557929
    amfiye pc den veya müzik setinden falan ses göndersek amfiye zararı olur mu bunun?
  • DTozan • 14 Ocak 2008 21:20 • #557930
    İki sorum olacak;
    1-asio for all ne işe yarıyor ve indirebileceğim bir site biliyor musun?
    2-shure sm-57 mikrofonla mı kayıt yapılmalı,yoksa amplitube gibi bir similasyon mu?
  • Serpent_King • 14 Ocak 2008 22:28 • #557931
    sm 57 ucuz bir mikrofon değil yani bu işle yarı profesyonel şekilde uğraşmayacaksan değmez diyebilirim senin için.

asio for all ses kartı ile sequencer yazılımının birbirleriyle iletişiminde windowsun ortaya koyacağı performansdan kimi zaman 40 kat daha hızlı bir performans ortaya çıkmasını sağlıyor.yani gecikme denen şey olmuyor kaydederken gitarın teline vurduktan 1 saniye sonra duymuyorsun anında duyuyorsun ama o ses kartı ile de çok fazlasını bekleme yine.en iyi ihtimalle 30 40 ms latency olucaktır ki 20 ms den sonrası iyi değildir.ama idare eder mi .. eder işte :)
  • DTozan • 18 Ocak 2008 13:28 • #557943
    Yani şu an mevcut ekipmanla kendi çaldığım 2 akoru bile kaydedemem?
  • Serpent_King • 18 Ocak 2008 14:47 • #557944
    kaydedersin ama kaydederken bilgisayarındaki mikrofon çıkışını sesli hale getir ki böylece kayıtta monitoring olayı yüzünden gecikmeli kaydedilmiş sesi değil direkt duymuş ol.tabi böyle yapınca gecikmeli kaydetmediğin anlamına gelmiyor.ben de zamanında onboard ses kartı ile bile kayıtlar yapmıştım ancak şimdi o projeleri m-audiolu sistemime import ettiğimde gecikmeler yüzünden timetrack e oturtmak için uğraşıyorum...

yani şöyle söyleyeyim sen kayıt tuşuna bastığında arkadaki davul da gecikmeli geldiğinden aslında gecikmesiz kaydettiğini sanırsın fakat durum öyle değil.
  • darkblack35 • 20 Ocak 2008 17:36 • #557951
    ya bende evde cubase le kayıt yapmayı düşünüyorum fakat ses kartım onboard. hem ucuz hem de işlevsel,gecikme yapmayacak hangi ses kartını önerirsiniz.
  • Serpent_King • 22 Ocak 2008 11:06 • #557955
    m-audio 24/96 :)