Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Ses Kartı

• uykusuzluk • 17 Şubat 2008 00:39 • #558123
    Eline sağlık, Nasıl aldın gitarları ? İlk saniye dip sesler var bilgisayar fanı mı o yoksa kartın gürültüsü mü,ya da başka birşey mi?
    Mikrofon kullandıysan hangi mikrofon?
    Bir de Midiklavye bağlanıyor mu kartına?
  • bra7 • 17 Şubat 2008 02:33 • #558126
    elektro akustik var bende, onu direkt ses kartına girdim. mikrofon kullanmadım, o yüzden dipses fanla ya da başka birşeyle alakalı değil. kartın gürültüsü olduğunu da sanmıyorum, kablolarla ya da girişlerle ilgili bir sorun var galiba.

midi klavye girişi yok ancak bilgisayara girdiğinde çakışma ya da donanımı tanımama gibi bir sorun olacağını sanmıyorum...
  • uykusuzluk • 17 Şubat 2008 13:42 • #558129
    teşekkürler değerli bilgiler için..
  • bra7 • 17 Şubat 2008 15:33 • #558130
    rica ederim...
  • Leviathan • 11 Nisan 2008 04:42 • #558223
    midi girişine o kadar takılma bence, external bir ses kartı üzerinde bulunan midi girişi sadece bildiğin basit bir girişten ibaret o kadar. yani demek istediğim, m.ö. kalma joystick girişli bir ses kartını bilgisayarına sadece midi girşini kullanmak için takabilirsin eğer aldığın external ses kartında midi girişi yoksa. bunun haricinde usb midi girişleri de var.

bence eğer ki gitarla kayıt falan yapıcaksan, ses kartının preampına çok dikkat et. m audio fast track, emu 0404 bu konuda yeterli olmayabilir; bir de usb'den ziyade firewire ses kartlarını tercih etmek gerek, malum devir değişiyor. gerçi hoş usb 2 çıktı ama, piyasadaki usb ses kartları hala daha eski usb 1 mantığına göre çalışıyor. yani usb 1.1 saniyede 12 mbit veri aktarırken firewire saniyede 400 mbit aktarıyor. bilmem anlatabildim mi.
  • Leviathan • 11 Nisan 2008 04:55 • #558224
    ayriyetten bir de para sorunun varsa, presonus inspire ses kartı piyasadaki en ucuz firewire ses kartı, üstelik preamp'ı saydıklarıma göre daha başarılı, ucuz olması midi girişinin olmayışından ve üzerinde ses ayarının bulunmamasından kaynaklanıyor sanırsam, yani ses ayarlarını bilgisayar üzerinden yapıyorsun, ses kartının önünde tuşu falan yok. ayriyetten bir de pro tools çalıştırmaz, çünkü pro tools sadece m audio larda çalışıyor. ama dediğim gibi kesinlikle o fiyata alabileceğin en iyi ses kartı, preamp'daki yüksek kazanç olayı guitar rig v.s. gibi canlı kullandığın programlarda emin ol uçurur seni.
  • Serpent_King • 11 Nisan 2008 12:01 • #558225
    bir ses kartı ucuzsa :

converter ları dandiktir.converter da dijital ses kartları için en önemli hadisedir.

öte yandan protools digidesign ürünüdür ve m - a u d i o l a r için özel olarak çıkarılan protools m-powered denen versiyonu var.o da lisanssız asla çalıştırılamayan crack tarzı şeyleri bulunmayan bir şey.illa pro tools kullanıcam diyorsanız adam gibi bir digidesign ses kartı ve programın lisanslı versiyonunu satın almanız gerekiyor bu iş için de maliyet 2000 doları bulur tahminimce.