Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

jackson sl1 ve ibanez

• Soulforger • 26 Ocak 2008 00:28 • #557978
    jackson un devri bitti artık

Niye bitmiş Jackson'ın devri arkadaşım?
  • KeReMmM • 26 Ocak 2008 01:06 • #557979
    Süper bir muhabbet başlıyor sanki :) Ibanez öldü Jackson'ın devri geçti... Kısaca Jackson OUT, ESP IN. Bir de "Eğer Jackson alman gerekmiyosa ESP lere de bir bak" bir insan neden Jackson almak zorunda olsun ki onu da anlamış değilim yani böyle bir zorunluluk nasıl oluyor? Soruyu soran arkadaş gidip Jackson beğenirse almasın mı? Ben bunu beğendim ama almak zorunda değilim o halde ESP mi alıyım desin?
  • Metalist_Boy • 26 Ocak 2008 11:13 • #557982
    Hayır.Hani benim Jackson takıntım var ondan baska gitar almam falan demiyosa mesela ESPlere de bakmasını önerdim sadece..
  • WARSONG • 27 Ocak 2008 02:38 • #557986
    arkadaslar bu gune kadar bırcok ıbanez gıtarı denedım.ve tamamında su sorunu gordum.klavye cazır cuzur.bunun sebebı bulundugum sehırde bu ayarları yapacak ıyı bı usta yok dusundum.sora ıkı gıtarı adanaya gonderdım.ama sonuc yıne olumsuz.bunun sebebı ıyı bı ustanın olmamasımıdır sızce yoksa ıbanez klavyelerınde bu sorun gercekten varmı.amerıkadan jackson dkmg dınky aldım.tel mesafesı cok dusuk olmasına ragmen hıc cızırtı yoktu.bu tur bılgıler verırsenız cok sevınırım..
  • Metalist_Boy • 27 Ocak 2008 10:34 • #557987
    Ben SL1 denemedim.Ama bi aralar DX10D denemiştim ve caldıgım gitarlar arasında en iyi gitar olduguna kanaat getirdim.Gerek tel yüksekligi olsun gerek sapı olsun gerek tonu olsun.Aynı gün Cort K6 yı da denemiştim ama bu kadar kötü gitar olamaz demiştim.Sap berbat ton berbat floyd rose berbat.Demek istedigim düşük model bi Jackson bile bu kadar iyiyse amerikan sl1 düşünemiyorum.Ki onu alcak para olsa bu iki gitar arasında sadece jackson alırım.Ama onun dısında bana kalsa ESP alırdım..
  • İntihar Süsü • 27 Ocak 2008 11:29 • #557988
    Niye bitmiş Jackson'ın devri arkadaşım?

ben artık video kliplerde jackson göremiyorum hiç
    o yüzden bittiğini düşünüyorum
    ayrıca bir çok büyük grup (eskiden jackson kullanan gitaristler) esp ye geçmiş durumda
    bunun geçerli bi sebebi vardır elbet
  • WARSONG • 27 Ocak 2008 18:06 • #557991
    pekı arkadaslar hepsını bı yana.neden bıldıgımız gitar ustalarının cogunlugu ıbanezde.örnegın neden bı petrucci esp ya da jackson denemedıde musıcman kullandı.en cok kafamı bu karıstırıyor..
  • Mad_Slayer • 27 Ocak 2008 19:14 • #557992
    herkezin aradığı tonlar farklıdır, jacksonun tonları genelde ibanezlere göre bass ama parlaktır, ibanezlerin tonlarının biraz tiz ama daha mat olduğunu söyleyebilirim ancak şu vardır ki aynı fiyat kategorisindeki gitarları yarıştırmanın bi manası yok.. belli bir seviyeden sonra olay pedal-amfi setupınızda bitiyor.. eğer buna rağmen karşılaştırma yapacaksanız klavye rahatlığı ve manyetik kombinasyonları üstüne kafa yorulabilir. kısacası olay hangi müziği yapacağınızda bitiyo... ha ben bunlarla uraşmam abi diyorsanız alın bi 90 öncesi usa fender ya da usa jackson keyfinize bakın.
  • WARSONG • 28 Ocak 2008 00:06 • #557993
    peki ibanezlerin klavyeleri neden cazır cuzur.iyi bi ayar yapılırsa guzel olurmu.ne kadar ıbanez denedıysem cazır cuzur ve benı delı edıyor bu durum..
  • Soulforger • 28 Ocak 2008 02:10 • #557994
    ben artık video kliplerde jackson göremiyorum hiç
    o yüzden bittiğini düşünüyorum
    ayrıca bir çok büyük grup (eskiden jackson kullanan gitaristler) esp ye geçmiş durumda
    bunun geçerli bi sebebi vardır elbet

O firmalar kadar parayı ben de bassam gitar saplarında ESP değil CENK bile yazar o gitaristlerin. Eğer Mustaine Jackson'ın üzerinden 2 firma değiştirmesine rağmen hala gitarlarını en ince ayarına kadar Jackson zamanındaki modeline göre yaptırtıyorsa bir sebebi vardır (ki bu sadece bir örnekti , Alexi de başka bir örnek mesela).

Yani bilmeden konuşmamak lazım gerçekten. Jackson çal , beğenme , bitti de , saygı duyayım. Ama video kliplerde göremiyorum demek ki bitmiş mantığı gerçekten çok garip.