Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Epiphone Elitist serisi

• emre5132 • 28 Ocak 2008 21:12 • #558001
    Merhaba epiphon un elitist serisinin oldukca kaliteli olduguna 1000 dolarlık bı epipohone elit ile 3 bin dolarlık gibsona cok yakın tonlar alınabıleceğine dair bişeyler duydum. Acaba sizin duyumlarınız varmı bu gitarlarla ilgili...
    linkte vereyim hatta size
    http://www.epiphone.com/elitist/

fiyat ve turkiyeden sipariş gibi koularda fikirleriniz varsa cok makbule geçer...

Saygılarımla
  • Ktulu • 29 Ocak 2008 00:43 • #558002
    17000ytl'Lik bi dacia'dan 27.000ytl'lik bi clîo performansı alırsın doğrudur, çünkü aynı motoru kullanır, ama aynı dacia'dan 37000ytl'lik bi megane performansı alamazsın. Çünkü motorları farklıdır :)

Epiphone da Gibson'ın yan sanayisi. (Aslında tam tersiydi diye biliyorum ama sonradan Gibson daha çok tutunca asıl marka o oldu hatırladığım kadarıyla) Bu yüzden dediğin kısmen doğru olabilir ama arada o kadar bariz bir uçurum olduğunu da sanmıyorum.
  • kutay__ • 29 Ocak 2008 00:55 • #558003
    epiphone elitist serisi gitarlar japonya da yapılır ve orjinal amerikan gibson elektronik aksamları ve parçaları kullanılır. bence kalite konusunda bir sıkıntı yaşamazsın. tabi benim her zamanki tavsiyem asla denemeden gitar almayın. resimlerinde ya da sevdiğiniz sanatcının elindeyken gözünüzde cok büyüttügünüz gitar elinize aldıgınızda aynı hissi vermeyebilir. ton konusuna gelince onu etkileyen pek cok parametre var. en onemli şey ne istediğini bilip ona göre deneme yanılma yoluyla doğru setup ı kurmak. türkiye koşullarındaysa iyi durumda ikinci el bir gibson studio gitarı 1400 doların altında bulmak mümkün. bence bu da değerlendirilebilecek iyi bir seçenek olabilir.
  • emre5132 • 29 Ocak 2008 02:31 • #558006
    peki arkdaslar fiyat konusunda bir fikri olan varmı..
    bahsettigim gitar epiphone les paul custom elit internette araştırdıgım cogu sitede 1099 dolar gözüküyor...
    bu arada size birşey anlatıcam,
    bu gitarın fiyatını sormak giçin geçen cuma zuhal muzigi aradım.Bi kaç telefon kousmasından sonra(adam renk kodunu felan sordu ki internet sitesinde öyle bişi yok) telefon numaram ve ismimi aldı ve modelin tam adını soylememi istedi.Ki adı saatlerce kouştugumuzdan farkızdı..Epiphone Les Paul Custom elit bu kadar..Bana döneceklerini söylediler..Hala beklemedeyiz..

Sonra kıvılcımı aradım.Gerci oranın epiphone satmadığını biliyordum ama getirtip getirtemeyeceklerini öğrenmek istedim.Telefondaki adam baya yardımcı oldu ve nasihat verdi..İkinci el studiolara(gibson) bakmamı istedi..Hatta gel konusalım dedi..Baya içten davrandı.Amma velakin yinede aradığım gitarın fiyatından bihaberdim...

Sonra mydukkan yöneticisine mail attım.Oda gitarı türkiyeye getirmek için aracılık edemeyeceklerini söyledi.
    Bakalım en kısa zamanda su tünele kendim ineyim..Enstrüman piyasası oldukça garip sanırım...:(
  • Ktulu • 29 Ocak 2008 13:03 • #558008
    Sonra kıvılcımı aradım.Gerci oranın epiphone satmadığını biliyordum ama getirtip getirtemeyeceklerini öğrenmek istedim.Telefondaki adam baya yardımcı oldu ve nasihat verdi..İkinci el studiolara(gibson) bakmamı istedi..Hatta gel konusalım dedi..

Kesin kıvılcımda 2.el bi gibson studio vardır o zaman :)
  • Lester Polfus • 15 Şubat 2008 17:27 • #558109
    evet elitist serisinden çok yakın tonlar alınabiliyomuş ben araştırmıştım aradaki en önemli fark boyası ve cilasıydı. sanırım diğer tüm malzemeleri aynı. e tabi işçiliğe de bir gibson les paul standartta ve ya klasikte daha fazla önem veriyolardır. neyse sadece bu cila yüzünden o tonlar arasında fark oluyo ve aradaki uçurum gibi fiyat farkı bunun için koyuluyo.
    hangi gitarı seçeceğin konusunda da, ben olsaydım gibson les paul studio'yu tercih ederdim. seni bilmiyorum ama bence o gitarın kafasında gibson ve ya epiphone yazması önemli açıkçası.. ikisinin arasındaki ton farkı ne kadar bilemem. belki de hiç yoktur çünkü o dediğim cila studio modellerde de kullanılmıyor sanırım.