Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

tellerin sertliği

• WARSONG • 5 Şubat 2008 22:28 • #558037
    arkadaslar bı sorum olacak.tellerin sertliğinin gitarın sapıyla nasıl bi alakası var acaba.gitarın sapı yapılsın dıye ustaya verdım.gıtarı aldıktan sora tellerın cok sert oldugunu gordum.bend felan yaparken acaip zorlasmıs.ustaya tekrar gıttım bunla ılgısı yok dedı.zaten boyleydı dedı ama bana pek oyle gelmıyor.yardım lutfen..
  • SLASH_19 • 5 Şubat 2008 23:16 • #558038
    aynı sorun benim bir arkadaşımada oldu onun klasik gitarı vardı onu verdi teller çok sertti ama daha beter oldu gitarda iyi bişey değildi zaten sonra çok daha iyi bilen birisine daha verdi daha iyi oldu açıkçası ama gitar bitti resmen kötüleşti iyice yani bana öyle geliyorki usta senin gitarı yapamamış çünkü farkı en iyi sen bilebilirsin çok sağlam bir yere daha götür derim
  • KeReMmM • 5 Şubat 2008 23:37 • #558039
    Kalın tel takmıştır. Ya da önceden gitarın bemol ve ya daha kalın akortlu iken şimdi standart akortludur. En son ihtimal teller yeni olduğu için sana öyle geliyor :)
  • satürn • 8 Şubat 2008 14:40 • #558052
    o sap ayarıyla ilgili. teller klavyeden uzak galiba . anlayan birisine götür.
  • uykusuzluk • 14 Şubat 2008 23:16 • #558099
    Gitarı verdiğin kişi gitarının tellerini değiştirmiş olabilir. Gitar telleri de kalınlık incelik dışında yumuşaklığına göre de sınıflandırılırlar. Buna da dikkat et.

Bu arada biri sap ayarının tellerin sertliğiyle olan ilişkisini söyleyebilirler mi? Çok sap ayarı yaptım ama hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Açıklarsanız sevinirim.
    Arda.