Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

hangi gitarı önerirsiniz

• satürn • 8 Şubat 2008 14:42 • #558053
    tarzın ne ki? ne yapmak istiyosan ona göre bak. tarz ne istediğin önemli.onuda yaz
  • uykusuzluk • 14 Şubat 2008 23:12 • #558098
    Tabii ki tarz önemli ama genelde gitar alınca (ilk elektro gitar deneyimlerinde) insanlar yüksek titreşimli (High gain distortion)seslerle tanıştıklarından yeni başlayan birine tarz sormak yerine biraz daha iyi distortion veren gitarlar tavsiye etmek daha doğru. Herhalde gözünden kaçmış arkadaş rock müzikle uğraştığını belirtmiş. Neyse benim gitar önerim
    Ibanez GRG170DX Elektro Gitar.

Fakat başka bir gitar alacaksan da iki şeye çok dikkat et;

Gitarın köprü kısmı kesinlikle floyd rose olmasın (nerden aldım bunu dersin çünkü başlangıçta uğraştırır ve özellikle yeni elektro gitara geçenler için tavsiye edilmez. Zaten bence de orta kalite bir Floyd rose alacağına hiç alma;kesinlikle kalite olmalı bezdirir adamı.)

İkincisi de Elektro gitarla birlikte gelen anfi sorunu için bence Marshall Mg serisinden en az 15 watt lık bir anfi al. Bunu da sormamışsın ama ben söyleyim dedim.

Arda.
  • mansons pain • 24 Şubat 2008 22:10 • #558144
    bence biraz daha para ver ve bir cort evl k4 al
  • comma_batu • 28 Şubat 2008 21:00 • #558159
    Bende fender-squier strat. var... ya çok iyi bi gitar değil. ama o fiyata alabileceklerinin en iyisi... en azindan fender (her ne kadar çin'de üretilmiş olsa da :D)
  • midnite • 20 Mart 2008 00:08 • #558200
    cort x11.
  • DarknessSoul • 26 Mart 2008 23:09 • #558201
    Hocam benim eski gitarım Ibanez GRG170DX'di. Harbiden kLavyesini faLan hiç beğenmedim eLe rahat geLmiyor. Ayrıca manyetikLeri de Washburn x serisi kadar güzeL ses vermiyor.

Tavsiyem git bir Washburn x10 aL distortionsuz da oLmaz :) Artan parayLa da bir distortion aL sonra otur evinde çaLış...

Ama bence hiç öyLe akustikten eLektrogitara bir geçiş yapma... aLıcaksan iyi bir akustik gitar amfisi aL wattı düşük oLsa da sorun değiL...çok güzeL sLow müzik yaparsın...ayrıca pop çaLışıp işin bütün ustaLığını kapma imkanın da oLur... :)

Mert