Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Acil yardım :(

• Metalist_Boy • 25 Şubat 2008 20:06 • #558145
    Arkadaslar GT-8 i miksere baglayınca niye öter? Yoksa power amp miydi :S kolonlara güç verip aynı zamanda eq ı olan ve 6-7 tane kanalı olan bişidi.. ama aleti baglayınca ötmeye baslıyodu bi fikri olan varmı? Şimdiden teşekkürler
  • Single_FACTOR • 25 Şubat 2008 22:46 • #558146
    Mixera aleti giren kişi benc bu işe ayakkabı bağlamakla başlasın.
    ne var ki Prossesör sisteme girmekte...
  • EdiP • 26 Şubat 2008 00:38 • #558147
    eğer sadece ötüp başka bir ses vermiyorsa şöyle bir sorun olabilir, bazı (veya tüm bilemiyorum) mikserlerin üzerinde fantom power tuşu denilen bir tuş oluyor, her kanala elektrik yolluyor çalışmaları için,onu kapatırsan hallolur.

diğer türlü nedir bilemiyorum ama =)
  • Serpent_King • 26 Şubat 2008 11:58 • #558150
    48v phantom mikrofon preampi olan mikserlerde bulunabilen bir özellik ve line girişleri ile bir alakası yok çünkü kondansatörlü mikrofonlara veriyor o elektriği mikrofonun çalışma mantığı o şekilde olduğu için.ama 48v yi de kapayınca sorun düzeliyorsa mikser bozuk demektir bu.

senin sorunun nedeni mikserin üzerindeki eq olabilir.knobları kontrol et orta seviyeye getir hepsini.hala devam ediyorsa gt8 üzerinden başka tonlar dene muhtemelen gt8 kaynaklı bir problemdir.daha düşük gainli feedback yapma şansı daha az olan tonları seç.
  • EdiP • 26 Şubat 2008 16:30 • #558151
    Daha önce bir konserde başıma gelmişti belki aynı sorun olabilir diye söyledim. setup'ımı kurduğumda sadece cızırtı sesi geldi ve fantom kapanınca herşey gayet normale döndü.

mikserlerden çok anlamam ama başıma gelmişti, zaten o tuşu da oradan biliyorum =)
  • Metalist_Boy • 26 Şubat 2008 19:41 • #558152
    Ya söyle diyim tek acma kapama tuşu vardı :D hani miksere benzemiyodu baya kalın ve büyük bişiydi her kanalda mikrofon ve line in girişi vardı ve 3 tane gitar bagladık bitane mikrofon bagladık.Mikrofonu mic girişine, 1 elektro ve bası line in'e, gt8 i de line in'e bagladık.Ama feedback gibi değildi.Sanki frekanslar karısıyoda taktıgımız gibi ötmeye baslıyodu yani overdrive ı acık bi amfiye gt8i yine overdrive ı acık bi şekilde baglamışız gibi ötüyodu..Nasıl yüksek gainli 2 overdrive aynı anda acılıpta öter ya öyle.. :(
  • Metalist_Boy • 28 Şubat 2008 19:40 • #558156
    Teşekkür ederim yardım için ama sorunum cözülmedi :( Ne yapmam gerektigi hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilecek olan kimse yok mu?
  • Single_FACTOR • 28 Şubat 2008 20:21 • #558157
    senin yapacağın birşey yok. mixercı kimse o yapacak
  • Metalist_Boy • 29 Şubat 2008 16:08 • #558163
    Okulda oluyo ama bu ve okulunda mixercısının oldugunu sanmıyorum ama garip bir şekilde bugün hiç ötmedi sadece feedback yaptı bazı zamanlar onuda engelleyebildim yani sorun yok ama niye ötmedigini anlamadım bugün :S neyse teşekkürler tekrar yardımlarınız için :)
  • uykusuzluk • 10 Mart 2008 17:00 • #558185
    Bence ilk olarak mixer üzerinden gt8 i girdiğin kanalın gainini ve sesini mümkün olduğunca düşürerek başla. phantom power ın kapalı olduğuna emin ol. Bunlar engellemezse gt8 den ilk olarak clean bir ton seç, gt8 üzerinden gönderdiğin sesi az olacak şekilde ayarla ve kesinlikle kolonlardan uzak dur, manyetiklerini kolonlara gösterme. Bence bunlar ilk etapta sorununu çözecektir.