Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Kendi amfisini yapanlar varmı ?

• Sinekikili • 27 Mart 2008 11:32 • #558202
    Burada eminim birileri kendi amfisini yapıyordur.
    Amfi fiyatlarına bakıyorum uçuk fiyatlara amfiler var ve sonuçta bir kaç elektronik parçanın birleşimi bunlar.
    Bu işlerden anlayan ya da daha önce denemiş olan arkadaslarımız varmı ?
  • SlipknotSlave • 29 Mart 2008 05:54 • #558203
    zahmetli bir iş, onun dışında eğer yapımda hata olursa onca emekle beraber edilen masrafta çöpe gitmiş oluyor. hem kendi yapacağın bir amfi, uçuk fiyatlı amfilerle mukayese edilemez diye düşünüyorum. tabi kaynakta önemli araştırmak falan filan tavsiye etmem.
  • kumdan_kaleler • 3 Nisan 2008 08:40 • #558208
    Pek oyle `bir kac elektronik parcanin` bilesimi degil ? :) Ama o kadar karmasik yapilarda degiller.Sonuc olarak frekans yukselticilerdir ve bozucudurlar teknik olarak soyleyeceksek limitordurler ,bunlar.

Her turlu cihazi yapmak mumkun.Hatta piyasadakiler kadar iyi yapmak mumkun.Bak neler yapmak mumkun :

1-Preamp
    2-Metronome
    3-Passive Tone Control
    4-Headphone Amp
    S-Miniamp
    6-Ultra-Fuzz
    7-Bass Fuzz
    8-Compressor/Limiter
    9-Ring Modulator
    lO-Dual Filter Voicing Unit
    II-Adding Bypass Switches to Effects
    12-Guitar Rewiring
    13-Bipolar AC Adapter
    14-Treble Booster
    IS-Electronic Footswitch
    16-Tuning Standard
    17-Super Tone Control
    18-Eight in, One out Mixer
    19-Using a Volt Ohm-Milliammeter
    20-Practice Play Along
    21-Phase Shifter
    22-Making Patch Cords
    23-Talk Box
    24-Tube Sound Fuzz
    2S-Envelope FolIower
    26-Spluffer
    27-Noise Gate

Test edilmis devrelerdir.Semalarida mevcuttur.Fakat oyle birkac devre elemanini alip ,semaya `bakarak sunu buraya bunu suraya` mantigi ile yapilabilecek seylerde degildir.Yeterli derecede teknik bilgi gerekir.

radial mounting electrolytic capacitor ne demektir ,limitor nedemektir ,frekans ,empedans ,AC akim ,DC akim bilmek lazim ,dimi ya.

Yinede sana birkac kitap ismi vereyim bu konuda( Ingilizce dokumanlardir ,turkceleri pek yok)

Amsco Publications yayimci firmanin adi.How to bulid your own bla bla bla da serinin adi.

Electronic Project for Musicians by Craig Anderton.

Bu da abimizin sitesi : http://www.craiganderton.com/

Do-It-Yourself Projects for Guitarists: 35 Useful, Inexpensive Electronic by Craig Anderton

Hadi bakalim kolay gelsin.Bir yerden baslamak gerek ,degil mi?Bu abide senin icin en uygun olanidir.Gozunu korkutmak gibi olmasin ,yinede bu kitaplardaki projelerle birseyler yapabilirsin.Ancak kesinlikle teknik bir yardimda al ,kiyida ,kosede kafayi bu islerle bozmus arkadaslar her daim mevcuttur.
  • kumdan_kaleler • 3 Nisan 2008 09:07 • #558209
    Sevgili Sinekikili ;

http://rapidshare.com/files/104468042/Build_Your_Own_equipment.rar.html

Bu linke kitaplardan birini upload ettim.Umarim isini gorur.Link olmeden download edersin umarim.

kolay gelsin.
  • kumdan_kaleler • 3 Nisan 2008 09:11 • #558210
    Amma cok umuyorum.:)
  • beklicem321 • 3 Nisan 2008 10:23 • #558211
    aklıma umay umay geldi :F
  • kumdan_kaleler • 3 Nisan 2008 13:41 • #558212
    Cok yakinda bir tane yapacgimi umuyorum :)Bitirince (ki bir projem daha var kendi gitarimi yapacagim) demo bolumunden ses kalitesini paylasacagim.
  • KeReMmM • 3 Nisan 2008 23:22 • #558213
    Amfi yapılır tabi neden yapılmasın. Öncelikle kendine mini amfi yapmayı dene ondan sonra daha normal boyutlu birşeyler yaparsın :)
  • Sinekikili • 17 Nisan 2008 13:07 • #558241
    Link sağlam sanırsam :)
    Şimdi inmekle meşgul olması lazım. ( edit : Başarısız :( )
    Öte yandan diğer arkadasıma da çok teşekkür ederim.
    Açıkcası niyetim sadece bir tek amfi yapmak değil teknik destek ve donanıma gelirsek evet bu konuda çok iyi bir işbirlikçi buldum.
    Eğer etüdlerimiz olumlu sonuç verirse piyasada yüzlerce ytl karşılığı satılan pahalı amfiler muadil yarı fiyatına ürünler çıkartmayı düşünüyorum.
    Ürün sayısına göre fiyatı düşeceğinden ilk önce deneme amaçlı bir tane yapıp arkasından kendi çapımda seri üretim için girişimlere başlayacağım.
    Kimbilir belki de Türk malı bir amfi euro ve usd karşılığında fiyatına bakılan ürünlere yakında kafa tutacak kimbilir :)
  • strat34 • 6 Mayıs 2008 11:36 • #558275
    abi çok iyi oldu bu ellerine sağlık, sana benden +1500 rep:P