Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Kahler

• Metalist_Boy • 10 Nisan 2008 14:25 • #558219
    Arkadaslar aklıma takılan bi soru var: hani floyd rose u olmayan herhangi bir gitara floyd rose takamıyoruz ya yani kesip biçme olayı falan varya duyduguma göre kahlerde gövde kesilmiyomuş.Peki köprüsü sabit olan bi gitara kahler takabilirmiyiz acaba? Yine gövdenin yer acılma kesilme gibi bi durumu olur mu?
  • Metalist_Boy • 11 Nisan 2008 14:24 • #558226
    Yardım eden yok mu ya?
  • SlipknotSlave • 12 Nisan 2008 00:42 • #558227
    .
  • Metalist_Boy • 12 Nisan 2008 11:08 • #558228
    Yok floyd takmıycam yanlıs anladın sabit köprülü bi gitara floyd takmak için gövdeyi delmeleri gerekiyo ya kahler içinde bu gerekli mi yoksa hiç bişi yapılmadan takılabilirmi diyorum. Ayrıca bende biliyorum floydlu gitar almayı ama istedigim hiç bi gitar yok yani boyle bi fikir geldi aklıma.Ki zaten kahler içinde gövdenin delinmesi gerekiyosa da ugrasmam zaten
  • SlipknotSlave • 12 Nisan 2008 12:05 • #558229
    ha pardon... umarım yardım eden biri çıkar...
  • Axell • 12 Nisan 2008 17:04 • #558230
    Gerek yok kardesim şimdi gidip uygun bir kopru alıp istediin zaman gitarcıına takabilirsin;) bende takmayı dusunuyorum ve araştırırsan birçok fender gitarın koprusu oyulmadan yerleştirilmiş...bildiim kadarıyla piyasada oyulmadan yerleştirilebilen floydrose lar da var
    Ayrıca kahlerlerin fretboard stringlocları da sap fazla delinmeden yerleştiriliyor.. Eğer gitar hakkında biraz bilgin varsa ve mekanikten de anlıyorsan bunu takmak senin için sorun olmaz sanıyorum ve sana kendimi örnek veriyorum: gitarımın butun parçalarını getirtip kendim biraraya getirdim ve bu çok ta zor olmadı - bunları yaparken kullandıım tek kaynak ta internet ve kitaplar oldu.. Zaten her gitarcının gitarın mekaniğinden anlaması gerekiyo kanımca. Bu yüzden sen uygun bridgeyi bul ve kafana göre takıl diyerek sana
    http://www.kahlerusa.com/home.html bu linki veriyorum araştır ve gitarına en uygun köprüyü bul...
    bu siteden links e tıklayarak nerden satın alabileceğini bulabilirsin...
  • Metalist_Boy • 12 Nisan 2008 17:16 • #558231
    Teşekkür ederim yardımlarınız için bakıcam eger yapabilirsem kafama göre ayarlarım ben =) ama fazladan bişeyler eklemek isteyen varsa da eklesinler onların fikirlerinide duymak isterim
  • SlipknotSlave • 12 Nisan 2008 17:42 • #558232
    senin gitarının markası modeli neydi? yanlış hatırlamıyorsam en son ltdnin bi modelini arıyordun galiba dimi ?
  • Metalist_Boy • 12 Nisan 2008 20:02 • #558233
    Ya su an les paul var elimde ama ltd gitar almayı düşünüyorum ama benim istedigim model yok hatta ne istediysem hiç biri yok! Özellikle floyd roselu ve neck thru olmasını istiyorum ama bu özellikte hiç bi gitarı bulamıyorum.Onu gectim Jackson alıyım diyorum ama burdada satmıyo artık adamlar mecbur istanbula gelicem ama laylaylomshop.com a baktıgımda ordada cogu gitar stokta yok kafayı yicem ya. Düşündügüm şey işte ltd nin veya baska bi markanın benim istedigim özelliklerde bi gitarını alıp(sabit köprülü mesela Schecter C1 lady luck) ekstradan masraf ve ugras cıkarttırmadan hareketli köprü takmaktı.O yüzden sordum gövde delinimiyo mu kahler tremolo takarken diye..
  • Axell • 13 Nisan 2008 19:57 • #558234
    kardeşim sen sabit köprülü gitar alıp floyd rose takmam istiyorsan gövdeyi delmen kaçınılmaz!!!! Bu köprülerin altında gövdeye bağlanan yayları var.. teller köprüyü çekince köprü havaya kalkmasın diye. sen gidipte sabit köprülü bür gitara floyd rose takmaya çalışırsan sonuç hüsran olur bu imkansız bişey ama tremolosu olan herhangi bir gitara uygun floyd rose u takabilirsin!!! bunlara dikkat et sonra parçaları alıp ta elinde kalmasın:S
    Sana tavsiyem git önce adam gibi araştırma yap sonra takıldıın bişi olursa buraya yaz sana yardımcı olalım...