Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Sololarda LesPaul Studio?

• bereket • 10 Mayıs 2008 21:14 • #558281
    Gibson les paul studio yu heavy metal sarkılardaki hızı yüksek sololarda kullanmayı düşünürsek, ses ve klavye rahatlıgı açısından uygunluk durumu nasıl olur sizce?
  • Serpent_King • 10 Mayıs 2008 21:47 • #558282
    solo için kullanmak gereksiz olabilir ancak ritim kayıtlarında kullanılsa gerçekten iyi olur.tondaki dolgunluk yüzünden çok fazla tercih edilen bir gitar kayıt için.
  • bereket • 10 Mayıs 2008 22:07 • #558283
    solo için kullanmak neden gereksiz, klavye aralıklarının genişliğinden dolayı mı ?
  • SlipknotSlave • 11 Mayıs 2008 06:23 • #558284
    en basitinden 22 perde ve dediğin gibi perdeler geniş... blues desen yardırır bence ya da ritim olarak kullanılırsa ama heavy metal demişsin atacağın solo vıcıvucuv bişey olcak muhtemelen, gitmez yani... ibanezin cortun uygun fiyata güzel modelleri var soloya daha yatkın ton olarakta daha iyi giden, türkiyede bulması falanda kolay, genede sen ben bu gitarla solo atıyorum rahat diyorsan ne diyim senin seçimin...
  • bereket • 11 Mayıs 2008 13:12 • #558285
    işte tünelde falan istek üzerine getiriyolar musterilere. orada olanlarda kendi elemanlarinin onlari denemek icin istemek istemiyorum. elimde bi baksam kendime gore rahat olup olmadigini anliycam ama iste malesef.. ben zaten kendime gore uygun bi gitari bulup abd den getirtcem bunu düşünüyodum ama emin degilim işte bu konu üzerinde.
  • SlipknotSlave • 11 Mayıs 2008 13:34 • #558286
    hmm aynı sorunu bende yaşadım karar vermesi baya güç... Serpent_King'inde yukarda bahsettiği gibi daha çok ritim kayıtlarında kullanılıyor daha çok, adındanda anlaşılıyor...
    birde youtube kapalı şu an ama www.ctunnel.comdan gir "gibson les paul studio test" falan diye videolar var, firmanın tanıtım videoları var... bi bak derim az çok yararı olur diye düşünüyorum...
    birde bu gitar sabit köprülü, yani sololarda tremolo falan lazım olmaz mı sana ? kafandaki olayı pek anlayamadım açıkçası yanlış yönlendirmekte istemem...