Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

evde stüdyo kurmak nasıl ve ne kadara olur ?

• Silveria • 21 Mayıs 2008 18:20 • #558316
    selam arkadaşlar,
    ben davulcuyum ve odamda komşuları rahatsız etmeden davul çalmak istiyorum fakat bunun için ses yalıtım veya izolasyon lazım. nasıl olur ve na kadar masraf ederim bilmek istiyorum.
    lütfen fikri olan veya daha önce böyle bir işe girenlerden tavsiye bekliyorum..
  • heretixlave • 23 Mayıs 2008 01:08 • #558319
    komşuları rahatsız etmeden davul çalman ne yazık ki imkansız dostum..
  • Silveria • 24 Mayıs 2008 11:46 • #558328
    sağol:) sanırım bi yer kiralayacağım:)
  • only-nirvana • 26 Mayıs 2008 03:50 • #558330
    bence komsulari ortadan kaldir. yani su sekilde; izolasyona verecegin parayi komsulara verip 2 ayligina tatile gonderebilirsin. gelene kadar da onlarin evini dayali doseli olaraktan kiraya verir kendi studyonu kuracak yer ve imkanlarin parasini cikarmis olursun.

nasil fikir :)
  • only-nirvana • 26 Mayıs 2008 03:55 • #558331
    saka bi yana evde studyo kurmak ileride benim de derdim olacak (boyle dert hos gelsin :))

kullanacagin malin kalitesiyle ilgili birsey... izolasyonla olacak birsey degil. elektro-bateri kullanmak ve kulaklikla caldigini takip etmek tek yol gibi gorunuyor ki yine de izolasyon gerekebilir (sen simdiden duvarlara sunger dosemeye basla :))

muzik aletleri satan bir yere danisirsan bi cozum bulurlar herhalde.
    bol sans.
  • Silveria • 26 Mayıs 2008 22:06 • #558332
    ya elektronik davul çaldım bikaç kez bu aralar ama inan bana hiç haz almadım. bi roland davul alcaktım ama bende ona vereceğim paraya izolasyon yapiyim dedim hem evde hazır davulumda var:)
    ama çok sağol fikirlerin için, kesinlikle bi müzik aletleri satan bir yere uğrayacağım
    ve fikir edincem.
    tekrar sağol
  • only-nirvana • 26 Mayıs 2008 23:34 • #558333
    fikir onemli degil, bende bolca var zaten de, sana elektronik davul konusunda tamamen katiliyorum. adami bateriden sogutacak kadar itici. yani bi tarafta gercek tas gibi hatun, bi tarafta sisme kadin diyim sen anla :)

evde davulun varsa hic davul alma izolasyon da pek yeterli olacak gibi gorunmuyor ama su fikir belki isine yarayabilir; ismini bilmiyorum , hani su trampetin, autolarin ustune falan koyduklari sesi cok az seviyeye indiren maddeler varya ( artik plastik mi , kaucuk mu, fare derisi mi neyse ) onlardan kullanman sorunu cozecektir sanirim. bu sayede parayi harcamadan davulu degistirmeden sonuca ulasabilirsin.

parayi arkadaslarinla tequilla , sarap, likor gibi organizasyonlarda kullanabilirsin :) afiyet olsun

rica ederim bu arada
  • oguzhan1benal • 26 Haziran 2008 16:34 • #558405
    boşver bedavaya müzik dinliyolar birde onlar için izolasyon mu yapıcaksın:)
  • pervin • 8 Temmuz 2008 11:13 • #558417
    valla harika bi fikir peki o komşularla birlikte bende gidebilirmiyim tatile...
  • kyakuz • 8 Temmuz 2008 16:31 • #558418
    [188 kez okundu]Silveria
    21 Mayıs 2008 Çarşamba / 18:20
    selam arkadaşlar,
    ben davulcuyum ve odamda komşuları rahatsız etmeden davul çalmak istiyorum fakat bunun için ses yalıtım veya izolasyon lazım. nasıl olur ve na kadar masraf ederim bilmek istiyorum.
    lütfen fikri olan veya daha önce böyle bir işe girenlerden tavsiye bekliyorum..

bir nebze sesi kesmek istersen "yumurta kapları" işine yarayacaktır. bir arkadaşımla denedik ve uygulama sonrası sesin oda dışına çok çok az çıktığını gördük. bu marketlerde toplu halde yumurta getirdikleri kaplar olur içi çukurlu bir tarafı ise çıkıntılı bunlar ile oluyor (; en ucuz sistem böyle bildiğim. (: olmadı biraz daha pahalı olacak şekilde çözüm sünger ama sünger fiyatları petrole bağlı olarak artış gösterdiğinden pahalıya gelebilir.