Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Video Kaydında sadece gitar sesi çıkıyor lütfen yardım edin...

• 80s_RockeR • 21 Mayıs 2008 19:02 • #558317
    Arkadaşlar merhaba.15 ay süren Vatani görevimi bitirdikten sonra tekrar aranıza döndüm. Umarım hepiniz iyisinizdir.

Arkadaşlar, Video kaydı sırasında sadece gitarın sesi geliyor.Ben Askere gitmeden önce yapmış olduğum son video kaydında hem gitar hemde mp3 sesini aynı anda net bir şekilde alabiliyordum. Şu anda sanırım yeni almış olduğum XENNY 1204FX Mikser yüzünden bu mp3 seslerini Video kaydında alamamaktayım. (Mikser yokken gitar ve mp3 sesini alabiliyordum Digitech GNX3000 Bilgisayara bağlıydı. )

Bununla birlikte, Mikserden gitar sesini yükseltebiliyorum sanırım Video kaydı miksere bağlı bulunan Gitarı ve ses kısmını algılamış durumda. (Digitech Miksere, Mikser ise M-Audio ses kartına bağlı) Bugün Müzik setine mikseri bağlamayı denedim (input/output) olmadı. Mp3 sesini alamıyorum...

M-Audio Firewire Solo ses kartı var. Arkasında sadece SPDIF kısmı boş şu anda. Mikseri oraya bağlasam sorun çözülür mü? Çözülür derseniz SPDIF kısmını Mikserin neresine bağlayacağım ?

İnternetten bu problemi aradım, bulamadım. Son çare olarak sizin başınızı ağrıtacağım, lütfen yardımcı olun :) Gene ne hata var acaba...
  • İntihar Süsü • 22 Mayıs 2008 01:50 • #558318
    belkide videonun formatları ile ilgilidir
  • 80s_RockeR • 23 Mayıs 2008 06:51 • #558320
    Stereo Aux returns + Aux Sends miş çözümü.

müzik seside artık mikserden ayarlanıyor fakat genede video kaydında ses kısık kalıyor cubaseden ses açmama rağmen son hazırladığım videodaki sesin yüksekliğine yaklaşamıyor.Artık bunuda bir şekilde halletmem lazım sanırım...

Cubase'de Gp'nin davul midisini açıp üzerine EZdrummer eklediğimde Latency sorunu oluyor. ve Ezdrummer'daki Davul ritmi midideki davul ritmini değiştiriyor. Örneğin Iron Maiden - The Trooper midisindeki davul ritmi Ezdrummer eklediğimde çok değişiyor. Hatta Bass midiside ekledim Bass biraz önden gidiyor Ezdrummer'lı midi 0.5 saniye geriden geliyor.Bu konuda bilgisi olan ?

Herşeyi unutmak çok kötü. Mümkünse kısa dönem askerlik yapın tamam :).....