Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Elektro Gitar Tavsiyesi

• eldiven • 28 Temmuz 2008 10:41 • #558461
    Arkadaşlar ben de elektro gitar almak istiyorum.Bİraz araştırdım.
    Genelde tavsiye edilen gitarlar cortx serisinde oluyor.Fakat ben oldum olası Les paul kasa gitarlara hastayımdır. :)Biraz araştırınca 'epiphone special II' elektro gitarın da oldukça iyi olduğu ve önerildiğini gördüm.

Ne tarz çalacağıma gelince; yumuşak tonları ağırlıklı olarak kullanacağım.Daha çok blues,soft rock türü..
    Bu gitarla ilgili olarak yumuşak tonlarda çok rahat olduğunu fakat sapının diğer gitarlara nazaran biraz daha kalın olduğunu duydum.Bu kalınlık klavye için çok fazla sorun teşkil eder mi?

Ayrıca elektro gitara da yeni başlayacağım desem yanlış olmaz.Uzun bir süredir akustik,klasik gitar çalıyorum fakat elektro çalmışlığım yok.

Epiphone fiyatları için araştırma yaptım biraz.Special II 440 ytl civarında.Ebaydan da baktım. USA da birisi satıyor.Hiç kullanmadım demiş(ne kadar doğrudur bilemeyiz tabi) 190 dolar.
    Diyelim ki ebaydan almaya karar verdim.Sizce kargoda bir sorun olur mu?Almak mantıklı olur mu?

Ayrıca evde çalışmam iiçin,beni maddi açıdan çok sıkıntıya sokmayacak,amfi öneriniz var mı ?

Bütçe olarak da 800 ytl kadar bir param var.

Şimdiden çok teşekkürler.
  • eorligan • 12 Ağustos 2008 10:53 • #558471
    amfi yerine processor alırsan gitara ayırdığın bütçede azalma olmaz. neticede amfiye analog lazım. processoru evdeki ses sistemine bağlayıp çalışabilirsin. ben şahsen öyle yapıyorum. kendimi zor ve kalitesiz ekipmanla geliştirip pişince kaliteye geçeceğim