Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Analog pedallarımın yerleri nasıl olmalı?

• fULLdisTorTioN • 13 Eylül 2008 14:37 • #558531
    Amfimde efekt loop yok. Konserlerde setubı ultra-g ile miksere girmeyi düşünüyorum. Pedallarım bcb60 pedalboard içinde. Şu anki dizilimleri şu şekilde.

(Amfi/Mikser)-(DD7 Delay)-(Ge7 Eq)-(Behringer Gdi21 Amfi modelleme cleande kullanıyorum)-(Drive pedal Dod Supra Fx55B geçici olarak bunu kullanıyorum tubedriver alıcam yakın zamanda)-(Crybaby 95Q)-Gitar

Wah pedalının yeri pedalboardda olduğu için sabit duruyor, sizce yerleri nasıl olmalı, drive wahtan önce olursa daha mı iyi olur ya da çok farkedermi bikaç hafta gitarımdan uzakta olduğumdan kendim deneyemiyeceğim. Şimdiden teşekkür ederim...
  • Leviathan • 14 Eylül 2008 06:58 • #558533
    eğer imkan varsa amfi de çok çok ufak değilse mixer'a girme, mikrofonlama yap bence. ultra g digital aletlerle mixer arasına konduğunda iyi sonuç veriyor ancak senin sistem analog, ben olsam tercih etmem açıkcası ultra g'yi o sistemde.

bir de tabii ki -gitardan amfiye- wah la başlamalısın, drive, ge7, gdi 21, dd7 -}amfi. ben olsam böyle kurardım. bence eq'ı ya da gd 21 i çıkarabilirsin ikisinden birini tercihine göre. çünkü ikisi birlikte süper de olabilir, fena da olabilir.

drive wahtan önce olursa; sonuçta drive dediğimiz şeyin içinde de bir nevi compresor var, verdiği frekanslar belirli bir denge içinde çıkıyor, ondan sonra wah girersen aletin verdiği efekt çok laubalileşir -kelime bulamıyorum oraya:d- bu benim görüşüm tabi, kolay gelsin.
  • fULLdisTorTioN • 15 Eylül 2008 18:52 • #558536
    Ultra-g sesi miktofon seviyesine çıkarıp kabin modelleme yapmıyomuydu . Dijital olarak bitek delay var onuda gerektiğinde kullanıyorum. Gdi 21 i amfi modelleme yapması için kullanıyorum ekolayzırla ne gibi sorun olurki amfi taşıma derdinden kurtulmak için böyle bi yol düşündüm evdeki sesten yeterince memnunum aslında kafamda soru işareti bitek ultra-g aslında teşekkür ederim paylaşım için