Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Gitar seçimi..

• ermanben • 31 Aralık 2008 15:28 • #558706
    Merhaba arkadaşlar ben gitar almayı düşünüyorum ve fiyat aralıgım 1000-1500 ytl civarı (belki az daha tolerans gosterebilir..:) ) ayrıntısına girmeyeyim, girersem cıkamam; genel olarak metal muzik yapmayı seven bir insanım. 30W pro drive ve digitech rp 80 (ki gitardan sonra ilk değiştirecegim kendisi olacaktır) sahibiyim dandik bir elektrogitarım var (toyken gibson diye satılan üzerinde shine yazan..) Bana önerebileceğiniz kelepir modeller nelerdir ? Sağolun varolun..
  • temperamental • 1 Ocak 2009 01:59 • #558707
    ikinci el jackson ya da ibanez prestige
  • İntihar Süsü • 1 Ocak 2009 04:52 • #558708
    japon jackson ya da esp-ltd alabilirsin o fiyata 2.el falan
  • st18 • 10 Ocak 2009 00:20 • #558717
    Metal müziğe yatkınsanız özellikle yüksek çıkışlı manyetiklere sahip gitarları düşünmelisiniz. Eğer bugüne kadar LP scale bir gitarla çaldıysanız ayırdığınız bütçeye uygun 2. el LP ya da SG bulma imkanınız var. Bu gitarlara takacağınız EMG manyetiklerle tek gitarla bile rahatlıkla güç elde edebileceğiniz bir sound alırsınız.

Ayrıca yine Gibson Explorer veya Flying V de düşünülebilir. Bu gitarlarda HM için oldukça uygun sound lar verecektir.
  • ermanben • 23 Şubat 2009 16:52 • #558766
    Herkese teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için biraz geç döndüm ama :)
    Nisan başında kesin alıyorum ve fiyat sınırlarımı (goruyorum ve) daha da artırıyorum hatta kaç para olursa olsun (4ü de geçmesin suyu çıkmasın :D) tek bir kere ve iyi bir gitar almak istiyorum. Baya çaplı bir incelemem oldu aslında. ESP ve Jackson mantıklı geliyor. Ancak ESP fiyatları hakkaten uçuk. Bilmiyorum 3.5 milyar vermeye degecek mi M II lere kestiremedim..Ibanez de aslında olabilir ama bunlar sert müzik için daha mantıklı gözüküyor sanki ne dersiniz?
    Seymour Duncan ya da EMG olacak sanırım manyetikler.. Seymour daha agır basıyor gibi.. Floyd rose da olsun istiyorum. Maun / Alder arasında ne kadar fark olur bilmiyorum ama araştırdıgım kadarıyla maun daha bas ton agırlıklı bir gövde yapısına sahip diyorlar.. Esasen gitarın tonundan bekledigim sert, güçlü ve aynı zamanda temiz olması.
    Klavye için de ince ancak dikey olarak ne cok uzun ne cok kısa bir boy istiyorum.. Kendi gitarımdan ölçüp bakabilirim aslında..
    Floyd rose, evet istiyorum :)
    Ayrıca tabi hafif bir gitar istiyorum BC Rich modelleri gibi cokertmesin beni :)
    Son olarak kararım şöyledir: Gitarı eline alıp klavyesini gövdesini incelemeden çalıp tonunu duymadan almamak lazım. Çünkü aynı modelin 2 farklı gitarı bile birbirinden farklı tonlar verebiliyor(muş).
    İşbu özellikler ışığında tekrar sorsam bana ne önerirsiniz ? ESP ye verecegim o kadar para fazla mı sizce ? Yoksa cillop bir Jackson modeli de yeterli olur mu ? Merakla yorumlarınızı bekliyorum :)
    Not: O kadar param olsa şunu bunu alırdım yerine yapacagım muzige uygun tavsiyelerinize müteşekkir olacagım zira acaip bi borca gircem sırf bu olay yuzunden aç kalabilirim:)