Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

digitech rp50 gitar prosesör hakkında bilgi? :S

• sorsaktugi • 16 Ocak 2009 01:49 • #558730
    selam arkadaşlar müzikte yeniyim tahmin edilemeyecek derecede amatörüm yani şorşak:)
    sizlerden ricam;eğer kullananız varsa digitech rp50 nin driver ları hakkında bilginiz varsa paylaşmanız.hangisi blues driver,overdriver,distortion...gibi
    sıralama şu;
    b1-b9 ?
    o1-o9 ?
    r1-r9 ?
    H1-H9 ?
    t1-t9 ?
    C1-C9 ?
    c1-c9 ?
    S1-S9 ?
    U1-U9 ?
    Q1-Q9 ?
    F1-F9 ?

ilgi ve alakanız için şimdiden çok çok teşekkür ediyorum.
  • EdiP • 16 Ocak 2009 16:27 • #558731
    o kadar ayrıntılı bilemiyorum ama şurada patchler (hazır sesler) var..

ordan bakarak ayar yapıp, belirtilen seslere ulaşabilirsin

http://www.digitech.com/soundcomm/guitar_list_patches.asp?productid=1
  • sorsaktugi • 19 Ocak 2009 19:47 • #558737
    çok teşekkür ediyorum.girip bakıcam.ilgilendiğiniz için çok sağolun.saygılar.
  • ermanben • 23 Şubat 2009 18:04 • #558769
    Bende rp 80 var aynı tonlar rp serisi 50 80 100 için..
    Arkadaşın dediği gibi hazır tonlar var.. Ancak bir yere kadar tatmin edecektir adı üstünde DİGİ tech :) Ben de Metallica tonu isimli bir şey bulup onu yüklemiştim, ehh idare eder :) Ama başlangıç için gene de güzel. O tonlarla da oynayarak bir sürü şey cıkıyo prosesorun kutusunun içindeki kılavuzda anlatıyo o harflerin neyi işaret ettigini. Kurcalayarak daha iyi oluyor ama cok da fazla ozellik yok zaten :)
    NOT: Sağ sol ok tuşlarına şiddet uygulamamanı tavsiye ederim ben birini göçerttim ileri gidiyorum geri gidemiyorum :)
  • sorsaktugi • 29 Mart 2009 04:16 • #558802
    ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim,galiba ben yıllar önce bu pedalı almakla hata yaptım :S kullanırsam efektlerini kullanırım artık , distortion , overdrive, vb tonlar benim için digital de bitmiş artık ne yakiin zamanda kaliteli bir anolog distortion pedalı almayı düşünüyorum :)))

sevgiler saygılar
    ilgilenenler arkadaşlara çok çok teşekkür ederim
  • sorsaktugi • 31 Temmuz 2009 04:51 • #558963
    benim ki göçmedi ama bazen basmıyor :)))
    valla ne diyeyim amotör gitar kullnıcılarının işini bi nebze görür ama tekrar anolog distortion pedallarının üzerinde delay , reverb , flancer vs... efekt prosesörü olarak kullansak iyi bir sonuç alırız mı acaba?bence olabilir...