Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

dijital,taşınılabilir piyano

• düşgezgini • 21 Ocak 2009 01:48 • #558739
    selam arkadaşlar,taşınması kolay,uygun fiyatlı bir dijital piyano arıyorum.Yamaha p-85 ve casio px 320 arasında kararsız kaldım.Yamaha'yı çaldım ve sevdim ama Casio'yu görme imkanım olmadı.Casio'nun bu modelini bilen var mı aranızda?Özellikleri gayet güzel gözüküyor;hatta yamaha p-85'ten özellik olarak daha üstün.Ama tuşesini bilemiyorum tabi çalmadığım için. Kısacası yamaha ve casio hakkında bilgisini olan,yorum yapabilicek birileri varsa sevinirim.
  • Mino • 2 Şubat 2009 15:43 • #558742
    yamaha p 85 te Graded Hammer Standart tuşe varmış. Motiflerden daha hafif bir tuşeymiş bu. Casio'nun tuşesi hakkında benim de bir fikrim yok ama burada demosu varmış istersen dinleyebilirsin.

http://www.casio.com/products/Musical_Instruments/Privia_Digital_Pianos/PX-320/content/Sound_Demo/

Ek olarak Yamaha'nın bütün sesleri 64 polifoni. Casio'nun da piyano harici seslerde 64. Ama piyano tonu 128 polifoniye sahipmiş. Eğer piyanoyu ağırlıklı olarak kullanacaksan dikkatini çekebilir Casio.

Ayrıca Casio'da midi'ye ek olarak usb bağlama imkanın var. Ama Yamaha'nın piyano harici presetleri Motif ses motorunu kullanıyor. Diğer enstrümanları (hammond, rhodes) kullanacaksan onu da aklında bulundurmada fayda var.
  • fluthocasi • 11 Temmuz 2009 12:21 • #558947
    selam,Dynatone diye kore malı digital piyanolar var ve fiyat olarak da oldukça iyi. tuşesini de ben çok beğendim. ayrıca ritim bölümü ve aranjeleri de çok sağlam. sahne için olan serisi 900 dolar ile 1100 dolar arasıydı. normal digital piyano olanları da 1000$ ile 1800$ arasında değişiyor. emgmusic.com da bulabilirsin.
  • sucellus333 • 13 Temmuz 2009 16:47 • #558949
    casio yu denedim bende bence yamahalardan daha iyi ve uygun tuşesi hassasiyetide baya iyi..fiyat performans düşünürsen kesinlikle casio yok marka yazsın havam olsun dersen yamaha...
    ankara'da oturuyorsan casio ve yamahada en ucuz fiyat garantisi veren bi yer vardı ilgilenirsen bakıp vereyim adresini...tüm türkiyede en ucuz fiyat garantisini veriyoruz demişlerdi nedir ne değildir bilmem ama dijital piyanolara baktım casiolarda baya uygun fiyatlar çektiler...