Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

çözülemeyen ton problemi

• silent-X • 27 Şubat 2009 02:00 • #558771
    arkadaşlar bende ibanez 98 yapım rg550 serisi gitar (üzerinde bridge de paf pro diğerleri v8 v9 manyetik), blues junior amfi ve pedal olarak ibanez tube screamer, boss cs-3, marshall blues breaker 2 (boost modunda kullanıyorum), vox cooltron tube teq bulldog distortion, digidelay, marshall regenerator modilasyon pedalı, morley bad horsie2, var. Şu ana kadar gitar ve amfi ve pedallar üzerinde birçok ayar denedim ve hepsi başarısızlıkla sonuçlandı. İstediğim tonları elde edemedim. her seferinde tonlarımda bariz bir "sertlik, tizlik ve kuruluk" problemi oluyor ve insanı gerçekten rahatsız ediyor. örneğin athenanın gitaristinin solo ve ritim tonlarına yaklaşamıyorum bile çok kuru çıkıyor, veya gary moore tarzı ya da petruccie tarzı solo tonlarına yaklaşamıyorum. "zaten aynısnı yapmaktan bahsetmiyorum" benim demek istediğim o tarzda ya da o hissiyatta havada soundlar. yine örnek verilirse mfö den fuatın ritim tonlaru choruslu complu ıslak ritim tonları gibi hissli tonlar. siz bana ne önerirsini ne yapmalıyım setupımda bir değişiklik mi yapmlıyım ya da bu pedallardan böyle bir setuptan kullanınız var ise çeşitli alternatif ayar örnekleri verebilirmisiz. yaklaşık bir senedir bu durum böyle. daha önce digital kullanıyordum line6 podxt prom vardı. gerçi onda da benzer sorunları yaşadım daha sonra çevremdekiler arkadaşlarım bana analoğa geçmemi sölediler onu da yaptım çok kısa sürede çok fazla para harcamama rağmen yine de istediğim sonuçlara yaklaşamıyorum iyi bir gitarist olduğum söylenir. ama tonlarımı ben beğenmiyorum. sizce ne yapmalıyım. ilginiz için teşekkürler.