Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

ton problemi

• silent-X • 27 Şubat 2009 02:06 • #558773
    merhaba bende amfi olarak blues junior ve gitar 92 yapım ibanez rg550 var. gitarın üstünde manyetik olarak bridge de paf pro var diğerleri orjinal. benim sorunum şöyle clean ler biraz kuru ve kulağı tırmalayan tizlikte geliyor. yüksek seste özellikle çok itici bir tizlikte çatçut bir clean oluyor amfiden midleri baya kısık hatta 0 da tutuyorum bas ve tiz ayarları da 5 ile 7 arasında oynuyor level en fazla 2 ye kadar açabiliyorum daha fazlasında crunch laşıyor acaba bu sorun gitardan olabilirimi gitarın ağacı bildiğim kadarıyla iyi kalite basswood bir de sapı çok ince o da sorun yaratabilirmi acaba bir fender strat alsam bu sorundan kurtulurmuyum ya da ayarlarla oynayarak da ton düzelebilirse nasıl bi ayar önerebilirisin. İlgin için teşekkürler.
  • Single_FACTOR • 27 Şubat 2009 15:07 • #558775
    buna ancak değişik gitarları ve manyetikleri amfinde deneyerek karar verebilirsin
  • canerhiz • 3 Nisan 2009 11:26 • #558812
    merhabalar...amfiden cıkan o tiz ton daha cok gitardan kaynaklı olur fakat amfiden onu ayarlayabilirsin.. kuruluk icinde comprosor sustain alırsan clean tonlarda istedigin herseyi yaparsın ;) tona geri dönersek gitarının tonu tiz kalıyorsa en aşagıdaki swich i kullanma derim daha cok ortada veya yukarda daha tok bi ton elde edersin
  • demefe • 26 Nisan 2009 19:25 • #558857
    arkadaşların dediği doğru...comp ve ssutaın isine gelir ancak en bastakı mesaj daha doğru..örneğin tanıdık arkadısn varsa e oda olmadı bı saatlık bı studyoyu kırala..orda dıyelım ıkı amfı varsa..senın ğıtarı teker teker o ıkı tak..ardından ordakı ğıtarlyarıda o amfılere tak....tabıkı teknık onemlı bı konu..tecrübe de..ancak ımkanı olmayan bı ınsan ne kadar kassada kassın tecrube bazen denenerek ve bunu bılerek yaparak oluyor....ben ılk pedalımı işe yaramaz digetech rp80 le denedım...kendımle alay ettım..sonradan bı baktım bıcok arkadasım usta ğıtar calsada dıstoıon ki adını yazamadamı:) halen ne kadar kac tane var bılmıyor..bence o alay ettğım rp80 salyesınde tüm efektlerın adını coğu ınsandan once oğrendım...

attım cope arkam abakmadan...

sımdı nara atabılıyorum:)bılıyorum dıye...

tavsıyem al ğıtarı bı stüdyoya ğıt...marshall da dene..avt ya da mg..sonra baska bıyere..baktın olmuyor sat o ğıtarı,... ya da amfıyı...:)

duygu varken teknık ıcat edılmedı...:)