Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Gitar Modifiye

• jang_joker • 20 Mart 2009 17:54 • #558786
    arkadaşlar gitarın üstüne büyük boyutta sticker şeklinde görsel modifiyeler yapabilir miyiz?
  • Lester Polfus • 31 Mart 2009 21:31 • #558804
    sesi etkilediğini düşünmüyorum çok kişi yapıyor bunu. ama benim fikrim, bırak gitarın kendisi gibi kalsın. pek yakışmıyor stickerlar gitara.
  • adana_jazz • 14 Nisan 2009 18:48 • #558821
    Airbrush, ağaç CNC işçiliği, sticker yapıştırmak, boyamak, el işçiliği ağaç oyma vs. yöntem çok. Ayrıca gövdede aşırı bir kütle değişikliği olmuyorsa, nihai gitar sesi içerisinde (penandan kulağına varıncaya kadar, kayıt aletleri de dahil ve hariç olmak üzere), bu gibi ufak işlemler sesi değiştirir ama bu değişikliği ancak 0dB bir laboratuarda aşırı hassas ölçüm aletleri mide gurultuların ile birlikte algılar.

Ben sticker yapıştırılınca ses değişikliğini hissediyorum diyen kişinin kulaklarının insan kulaklarına göre bir miktar (!) gelişmiş olması lazım.
  • temperamental • 2 Ağustos 2009 13:53 • #558968
    haklısın hocam sticker sesi büyük ölçüde değiştiriyorsa gitarı çalarken tellere konan toz üzerine damlayan ter ve en önemlisi hava ve ortamdaki sesler yüzünden gitardan düzgünce ses alamamamız lazımdı :D