Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Gibson SG special faded

• sucellus333 • 11 Haziran 2009 18:19 • #558919
    bu gitarı yurt dışından getirtmeyi düşünüyorum kendime tanıdık vasıtasıyla ama hiç denemedim deneyecek yerde bulamadım teknik özelliklerini okudum peki bu gitarı kullanan var mı bana biraz bilgi verebilir mi clean ve dist tonları klavyesi vb hertürlü bilgi,birde lespaul lerde olduğu gibi 17 derecelik sap eğimi bundada var mı en önemlisi o?
  • Dubliner • 11 Haziran 2009 20:12 • #558920
    http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=Gibson+SG+special+faded&aq=f

Bir sürü video var, seç beğen al. Tonla alakalı sorularını yanıtlayabilir.
  • Dubliner • 12 Haziran 2009 02:55 • #558922
    Abi zaten teknik özelliklerinde ne yazabilir ki? "Tonu güzel, alın" yazsa alacaksın gibime geldi.
    Denemeden don bile almayın, hele enstruman...

Bu belirttiğim videolardaki tonlar da amfilere, pedallara göre değişebilir, kimse oturup clean çalmıyor şu mereti. Ne varsa tak pedalı cazır cuzur.

Kendime not: bütün pedallar da cazırdar.
  • sucellus333 • 12 Haziran 2009 11:43 • #558923
    bende clean ton bulamadım ev haliyle direk amfiye takıp çalan neyse bi şekilde denemek lazım...
  • sucellus333 • 18 Haziran 2009 09:32 • #558929
    bi müzik evinde denedim iyiki almamışım ne bu ya gibsonla alakası yok yeni üretimler bu kadar b.ktanmı oluyor bendeki epiphone dot daha iyi akustik veriyo
    youtube daki videolarla alakası yok hatta tonlayamadığımı düşünüp boss od3 ve super overdrive pedallarıyla bile denedim o blues rock tonlarını vermedi denediğim amfi fender 50lik ti anlamadım niye bu kadar kötü geldi belkide zevk meselesidir ama şunu diyim youtube daki tonlarla alakası yok...
    gitarın övebileceğim kısmı ise o kadar hafifki klasik gitarlardan bile hafif...
    gibson alınacaksa para bastırılıp eski modellerden almak gerek galiba..
  • Dubliner • 18 Haziran 2009 10:21 • #558930
    Manyetikler değişirse belki bir halta benzeyebilir. O da ayrıca masraf demektir.

Overdrive yerine fuzz efekti kullanırsan daha blues gelir ses bana göre.

Ben de Epiphone dot almak istiyorum, ağır mıdır bu gitar? O kasaya sahip gitar da akustik ton vermiyorsa başka hangi gitar verir bilmiyorum zaten.
  • sucellus333 • 18 Haziran 2009 13:06 • #558931
    dotlar baya iyi ama studyo alma onlar bişeye benzemiyor alacaksan standart dot ve üstüne bak archtop dot ve üstü...onlarda 900den başlıyo...gitar gövde akçaağaç yani ağır ama aşırı değil omuz çürütmez tonlarıda iyi yani benim zevkime göre sg den iyi:) klavyeside rahat...
    ben memnunum kısacası gerçi ben bi manyaklık yapıp alt manyetiği dimarzio x2n taktım distortionda akustikde alabiliyim diye:)