Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

epiphone les paul

• livingfortomor • 29 Haziran 2009 22:11 • #558941
    Merhaba arkadaşlar. SLASH in fanlarından biriyim, sabah akşam onun şarkılarını dinleyip çalıyorum. Elimde fender squier var. Yeni bi gitar almak istiyorum. Epiphone les paul almayı düşünüyorum. Ancak epiphone les paullarda floyd rose yok diye duydum. Açıkçası gitarımda floyd rose olsun istiyorum. Ayrıca death metal tarzıyla da uğraşıyorum. Bu gitar bana uyar mı, yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden sevinirim...
  • İntihar Süsü • 30 Haziran 2009 19:41 • #558942
  • doruque • 6 Temmuz 2009 21:01 • #558943
    konuya ben de atlayayım. bir ara ben de düşünüyordum epiphone les paul almayı. gitarı denediğim kadarıyla sesinin çok tatlı olduğunu söyleyebiirim. normalden daha kısa, klavyesi kalın ve çok şirin bir alet. ancak sonradan vazgeçtim çünkü 3-5 gün veya ay sonra eski "çılgın solo hayallerine" geri dönecektim ve döndüm de. onun için gitar koleksiyonu yapabilene kadar floyd rose lu ve olabildiğince geniş ton skalası olan gitarlarda karar kıldım.
  • analog_man • 18 Temmuz 2009 02:47 • #558951
    epiphone les paulu olan birisi olarak söylüyorum gitar ton açısından bombadır. bas karakteristikli bir gitar olduğu için tonlar sololarda ve ritimde çok dolu geliyor. temiz tonda belki ekolayzır pedalı ya da amfi modellemeleriyle ton süslenebilir. floyd rosedan nefret ederim. ne akor tutar ne entonasyon. akor tutsa bendlerde diğer tellere boş vurmak isteseniz gerilen yaylardan dolayı akortu bozuk gelir yine. en dolu, güzel ton les paul gitarlardadır diyebilirm sustaini uzun hatta çok uzundur. yalnız gitarı öyle zakk wylde gibi ya da slash gibi dizinizin üstünde kolay çalarız zannediyosanız yanılıyorsunuz. ben daha çözemedim 15. perdeden sonraki perdelerle nasıl rahat ulaştıklarını ve 22. perdede nasıl bend yaptıklarını. klavye biraz kalındır ama çaldıkça alışırsınız. kesinlikle tavsiye ederim. tabi çaldığınız tarz da önemli jimi hendrix çalmak istiyorsanız fenderi tercih edin. ama bence iki gitar da evde olması gereken ayrı renkleri veren gitarlar .
  • doruque • 28 Temmuz 2009 16:20 • #558958
    yeni fenderlerde köprü artık 2 yönlü oynuyor diye biliyorum. floydrose dan sa öyle bir şey almak daha iyi olabilir.